פנימיות נוער בסיכון – על המגורים והצוות המיוחד

תוכן עניינים

פנימיות נוער בסיכון

פנימיות נוער בסיכון מיועדות לילדים, נערים ונערות אשר לרוב נפלטו מביתם בשל מגוון רחב של סיבות. ברוב הפנימיות בארץ שמים דגש רב על פעילות חברתית עשירה תוך התייחסות להיבט הלימודי, אלו נועדו לייצר עבורם סביבה תומכת, מעין קהילה טיפולית, מגבשת ומעצימה שתעודד כל חניך וחניכה בפנימיה להישגים ולתחושת ביטחון. אנשי הצוות בפנימייה מהווים תחליף להורים, כאשר לכל חניך יש תפקידים הקשורים לניהול משק הבית בפנימיה.

 

הקשר בין תחרותיות להישגים

למעשה, החניכים מגיעים לפנימיות נוער בסיכון כאשר הם נמצאים במקום מאוד נמוך בחיים שלהם. חלקם עברו התעללות פיזית, נפשית או מילולית, אחרים הגיעו למצב שהם מתקשים לנהל מערכות יחסים, נערים ונערות עם פחדים קיצוניים, חרדות אצל ילדים ועוד.

 

לכן, בשלב מסוים, כל פנימיה בדרכה שלה בוחרת לנהל מגוון של פעילויות, חוגים ותכניות שיפתחו אצל החניכים תכונות כגון הישגיות, דרייב, תחרותיות ותשוקה לתחומים מסוימים. הרעיון הוא לקדם את החניכים, לתת להם את התחושה שהם מסוגלים לעשות את הכל, שיש להם גב אמיתי ואנשים שהם יכולים לסמוך עליהם ובכך בעצם להעצים אותם, לחזק להם את הבטחון העצמי ולשפר את תחושת המסוגלות.

 

מדובר בתהליך קריטי וסופר חשוב להתפתחותם, לאפשרות ליציאה שוב לחיים האמיתיים ולהצלחה העתידית שלהם.

מגורים בפנימיות נוער בסיכון

ברוב הפנימיות יש חלוקה בין המינים. כלומר בנים ובנות גרים בנפרד ויש גם חלוקה לפי קבוצת גיל. בכל קבוצת מגורים יש את כל מה שהחניכים והחניכות צריכים כמו טלוויזיה, מטבחון, מועדון נוער, שירותים, מקלחות, חדרי שינה, מזגנים ועוד.

הילדים מקבלים גם גישה ונהנים ממגוון שירותים בסיסיים למשל: בריכת שחיה, חדר כושר, חדר מוזיקה, אולם תרבות, רופאים, אחות ועוד.

 

בפנימיה משלבים גם חוגים, פעילויות מוזיקליות, פעילויות העשרה ועוד, וכמובן טיפולים קבוצתיים ויחידניים כמו טיפול בחרדה ועוד.

 

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

הנקראים ביותר

פינת זולה מושלמות לאירוע

אם אתם מפיקים בקרוב אירוע כמו מסיבת גיוס, מסיבת רווקות, חתונה קלילה או אפילו אירוע גיבוש לצוות שלכם, אחד הדברים שיכולים לשדרג

מה צריך לדעת על פסיכוזה?

פסיכוזה היא תופעה מעולם הפסיכיאטריה והיא למעשה מתארת מצב שבו אדם זה או אחר מאבד אחיזה במציאות ומתנהג לא רק בצורה שאינה

פרסום כתבה באתר

דילוג לתוכן