כך תדעו אם אהבה פוגעת בבריאות שלכם    

תוכן עניינים

אין ויכוח על כך. אהבה היא הרגש העוצמתי ביותר שיש. אלא שלעיתים העוצמות שלה לא נוטות לכיוון הנכון, דבר שמתבטא באינספור מחשבות טורדניות אשר גורמות לקנאה תמידית, תסכול לאורך זמן, כעסים, אכזבות ועוד. חשים שהאהבה פוגעת בבריאות הנפשית שלכם ושאינכם מסוגלים להתמודד עם אותן מחשבות בלתי פוסקות? המשיכו לקרוא ותגלו מה כדאי לכם לעשות.

אהבה- כיצד תזהו כשהיא פוגעת במקום לתרום?

ראשית כל, חשוב כי תדעו שהתופעה של מחשבות טורדניות בזוגיות ובחיים בכלל, היא דבר נפוץ מאוד. על מנת לדעת האם אתם נמנים עם אלו הסובלים מהעניין ברמת הפרעה נפשית של ממש, עליכם לשאול את עצמכם מספר שאלות:

  • האם צצות למוחי מחשבות בעלות גוון שלילי באשר לבן או בת הזוג שלי (כעס, קנאה, הטלת אשמה, חוסר נאמנות ועוד) בתדירות גבוהה (לפחות פעם אחת מדי 3-4 שעות)?
  • האם אני מרגיש לעיתים קרובות תחושות של עצבות, מצב רוח ירוד, חוסר אנרגיה, רצון לבכות וכדומה, כשלרוב התחושות מתקשרות לזוגיות ולאהבה שלי?
  • האם אני חש לעיתים תכופות שיוטב לי בלעדי הקשר הזוגי הזה?
  • האם הזוגיות הזו הפכה אותי לאדם חשדן יותר? מצוברח יותר? לא צפוי? הפכפך? מוטרד?

 

במידה ועל חלק מהשאלות הללו השבתם בחיוב, ייתכן מאוד והתופעה של מחשבות טורדניות קיימת אצלכם.

טיפול פסיכולוגי הוא הפתרון למצוקה

אז מה עושים? קודם כל, נרגעים, שכן מחשבות טורדניות הן דבר שניתן לטיפול. כיצד ניתן לעשות זאת? ובכן, כאן נכנסות לתמונה צמד המילים מהן רבים חוששים שלא בצדק – טיפול פסיכולוגי. למעשה, אם עוברת במוחכם מחשבה דוגמת – "פסיכולוג זה משהו שאני שצריך להתבייש בו", דעו לכם כי כיום מדובר בעניין נפוץ מאוד שרבים נעזרים בו. מיליוני אנשים ברחבי העולם כבר הבינו את היכולת של טיפול שכזה לחולל שינויים ומהפכים באורח החיים ובכך העלימו את המחשבות הטורדניות מחייהם.

תהליך טיפולי העוסק בצמצום והעלמת מחשבות טורדניות בזוגיות מורכב ממספר מפגשים עם איש מקצוע. במהלך המפגשים תתבקשו להציג בפניו את הסיפור שלכם באופן מלא, כאשר מטפל מקצועי ומנוסה ידע לשאול אתכם את השאלות המתאימות, במטרה לזהות את הסיבות שגורמות לכם לחשוב את אותן מחשבות טורדניות כל הזמן. בהתאם לזאת, הוא ידע למצוא עבורכם פתרונות שיעלימו אותן לחלוטין, או לפחות יפחיתו אותן בצורה משמעותית.

המטפל יכול לנקוט גם בקו טיפולי נוסף במקביל על ידי הענקת כלים שיעזרו לכם להתמודד עם המחשבות בצורה טובה.

 

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

הנקראים ביותר

מה צריך לדעת על פסיכוזה?

פסיכוזה היא תופעה מעולם הפסיכיאטריה והיא למעשה מתארת מצב שבו אדם זה או אחר מאבד אחיזה במציאות ומתנהג לא רק בצורה שאינה

פרסום כתבה באתר

דילוג לתוכן