קריירה בכדורסל או בכלל רפואה? כך תכוונו את ילדיכם

תוכן עניינים

בתור הורים לילדים, מה אנחנו רוצים? שהילדים שלנו יהיו מאושרים, שהם יהיו בריאים, שהם יגשימו את עצמם ואת החלומות שלהם. זו מילה חשובה. שלהם. לא את שלנו. אחת הטעויות שהורים רבים עושים, פעם אחר פעם, דור אחרי דור היא לנסות להגשים את החלומות או את הדברים שהם לא עשו דרך הילדים שלהם. זו טעות משום שככה אנחנו בעצם לא נותנים לילדים שלנו את המקום האמיתי והאותנטי שלהם. אנחנו הופכים אותם לטיפוסים מרצים. אז שמדובר בקריירה, אין טוב ולא טוב, אין נכון ולא נכון. אושר, מימוש עצמי, הגשמה עצמית, לא תמיד קשורים רק לקריירה כזו או אחרת. מה שחשוב זה מה הילד שלכם רוצה, על מה הוא חולם? על קריירה בכדורסל או על חדר המנתחים? על עבודה עם ילדים או בכלל החלום שלו הוא להיות רקדן בלהקה מפורסמת בניו יורק?

 

איך בכלל יודעים?

אז יש כמה דרכים וכמה טיפים שאפשר לאמץ בתור הורים לילדים או בני נוער. הדבר הראשון הוא להקשיב. אבל לא להכווין או לדעת מה טוב בשבילם. הם יודעים. אנחנו רק צריכים לזהות את הרגעים הללו ובאמת להקשיב להם. למשל, אם הילד שלנו מתרגש לספר על משחק הכדורסל בכל פעם שהוא חוזר הביתה, יכול להיות שהוא צריך ייעוץ מקצועי על ידי סוכנות שחקנים צעירים. לעומת זאת, אם הוא מספר לנו על חוג תיאטרון חדש עליו הוא שמע ושהוא רוצה לנסות, משפטים כמו ”אין כסף במשחק“, ”זה לא יתן לך כלום“ לא רלוונטיים ורק מורידים את הילד, להיפך, צריך לתת להם את המקום שלהם, את התחושה שאתם המבוגרים, ההורים, סומכים עליהם ועל ההחלטות שלהם. במקומות האלה אפשר למצוא את החוזקות, את הכישרונות האמיתיים והאיכותיים ביותר של הילדים שלנו ולתת להם לפרוח.

 

התנסות

עוד טעות די קריטית שהורים רבים עושים היא לקבע את הילד או הילדה שלהם על דבר אחד. על חוג אחד. על מסגרת אחת. ההמלצה של כל המומחים היא לאפשר לילדים שלנו להתנסות בכמה שיותר דברים, לפחות עד גיל 14 ולתת להם להבין מה הם אוהבים ומה פחות, למה הם באמת מתחברים ולמה לא. אם הילדים שלכם עדיין צעירים, שווה לחשוף אותם בכל שנה לחוגים אחרים, למסגרות אחרות, לעשות איתם בשבתות פעילויות ואטרקציות שונות ומגוונות וזה מה שבעצם יגרום לכם וגם להם להבין למה הם הכי מתחברים.

זמן איכות

יש כל כך הרבה דברים שאתם יכולים לעשות עם הילדים שלכם וככה בעצם להכיר אותם טוב יותר. הרי הם נמצאים המון שעות במסגרות החינוכיות, חלקם עד השעה 16:00, חלקם עד 14:00. לכן, בימים שהילדים שלכם לא הולכים לחוגים או חברים (שווה לראות שאתם לא מעמיסים וממלאים להם את השבוע בפעילויות בנפרד), כדאי לבחור פעילות אחת או שתיים שאתם עושים ביחד. זה לא חייב להיות משהו יקר או מסובך. זו יכולה להיות פעילות של אפיית עוגה, קפקייקס או עוגיות במטבח, פעילות יצירה עם גבס או צבעים מיוחדים כמו צבעי ידיים, צבעי מים, צבעי גועש וכדומה. אפשר גם לבחור בזמן קריאה או להפיק ביחד הצגה עם בובות. גם משחקי קופסא של אחד על אחד או משחקים משפחתיים מהווים זמן איכות מעולה. בזמן הזה של משפחה וילדים, שווה לעודד את הילדים שלכם ולחזק את היכולות שלהם באופן אותנטי וכמה שיותר מדויק. ותזכרו. לילדים שלכם יש כנפיים, הם רק צריכים אישור להמריא ומשם השמיים הם הגבול.

WhatsApp
Facebook
Twitter
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

הנקראים ביותר

משחקי לוח אין מסכי הטאצ' אאוט

משחקי לוח הם דרך מצוינת לילדים ללמוד איך לפתור בעיות בצורה מהנה ומרתקת. שר החינוך שיתף שיש הרבה יתרונות במשחקי קופסה. "באמצעות

פרסום כתבה באתר

דילוג לתוכן