עישון קנאביס – כל מה שלא ידעתם

תוכן עניינים

אחד הצמחים הנחקרים ביותר בעולם הן בתחום הרפואי והן בתחומים אחרים כמו התמכרות, השפעות קוגנטיביות ועוד הוא הקנאביס. רוב האנשים יודעים כי לצמח יש המון סגולות ויתרונות, הרי לא סתם הוא אושר בישראל לשימושים רפואיים, מדינה הנחשבת ליחסית מחמירה בכל מה שקשור לצריכת סמים. עישון קנאביס הופך בעשור האחרון את חייהם של עשרות אלפי מטופלים לקלים יותר ואיכותיים יותר. הנה כמה עובדות ששווה להכיר על קנאביס.

 

עישון קנאביס מסייע בחיסול תאים סרטניים

למרות שיש מגוון של מצבים בהם לא מומלץ לעשן קנאביס כמו למשל קנאביס לילדים, קנאביס בהריון, קנאביס בהנקה וקנאביס לבעיות קשב וריכוז, שמדובר בסרטן, רוב המחקרים מוכיחים כי קיים קשר ישיר בין עישון קנאביס לבין חיסול תאים סרטניים. החומר הפעיל שנמצא בצמח המכונה קנאבינואיד מוביל לתהליך ההריגה של התאים ולכן העישון מומלץ עבור חולי סרטן.

 

 

קיימים שלושה זנים לצמח

קנאביס רפואי מורכב מכמה זנים שונים וכל זן מביא איתו חווית עישון קצת אחרת. הזנים נקראים סאטיבי, רודראליס ואינדיקה. החומר הפעיל CBD נמצא ברמה הגבוהה ביותר בזמן אינדיקה והוא מסייע במגוון של מצבים כמו פוסט טראומה, חרדה, דיכאון, בעיות שינה ודלקות כרוניות. לעומתו זן הסאטיבה מכיל רמות גבוהות של THC שנחשב לרכיב הממכר בקנאביס והוא בעל תכונות ממריצות.

 

חשוב לדעת כי כדי שניתן יהיה לעשן קנאביס באופן חוקי, יש לעבור תהליך רפואי ולקבל לכך אישור. צריכה של קנאביס על דעת עצמנו מבלי שיש לכך קשר רפואי מוכח, עלולה לגרום לתסמינים ומגוון של בעיות רפואיות בעלות השפעה קצרת וארוכת טווח. לכן, יש קודם כל להתייעץ עם רופא, לבצע את הבדיקות הנדרשות, לראות שאף טיפול אחר לא נחשב יעיל ורק אז לנסות טיפול באמצעות קנאביס רפואי לאחר המלצה מרופא.

WhatsApp
Facebook
Twitter
LinkedIn
הנקראים ביותר

פגיעה במערכת העצבים

מערכת העצבים היא אחת מהמערכות החשובות ביותר בגוף האדם ויש לה ממשקים עם כל האיברים הפנימיים כמעט. היא חולשת על פני כל

פרסום כתבה באתר

דילוג לתוכן