הצצה אל חייהם של ילדים בסיכון

תוכן עניינים

מיהם ילדים בסיכון ומהן המסגרות המתאימות להם?

שכבות רבות של בני נוער מגילאים שונים נחשבים לנוער בסיכון, כאשר גם להגדרה הזו ישנם מספר רבדים וחלוקות.

הדעה הרווחת היא שילדים אשר נחשבים לנוער בסיכון בדרך כלל באים ממעמד סוציואקונומי נמוך, משכונות מצוקה או מעיירות פיתוח אך זהו כלל לא המצב.

 

בפועל ניתן למצוא ילדים בסיכון בכל שכבות האוכלוסיה ומכל החתכים הסוציו אקונומיים. ילדים הנחשבים לנוער בסיכון גדלים גם אצל משפחות ממעמד סוציואקונומי גבוה. למשל, ילדים שההורים לא נמצאים כמעט בבית ואז הילדים נושרים מבתי הספר עם בעיות משמעת מכל מיני סוגים ואפילו מדרדרים לפשעים ומגיעים לרחוב. כלומר, גם במקומות שלא חשבנו שנמצא נוער בסיכון, כמו גם בחברה החרדית לדוגמא, ניתן למצוא ילדים שנפלטו מהבתים שלהם והגיעו לחיות ברחוב.

פרוייקטים העוזרים לילדים בסיכון

מערכת החינוך נרתמת רבות לעזור לאותם ילדים אך אין לה את הכלים לגעת בכל ילד וילד כזה.

לכן היא נעזרת בעיקר בעמותות של מתנדברים שעוזרים לקדם את אותם ילדים בכל מיני מישורים. במקרים רבים מדובר על קידום אישי בו עוזרים לילד לצמצם פערים בלימודים, מנסים לקדם ילדים ולסייע להם לסיים בגרות, זאת על ידי מתן עזרה במקצועות שבהם הם מתקשים.

 

בנוסף עמותות רבות מנסות לקדם את הילדים מבחינה אישית על ידי טיפול של מתנדבים, עובדים סוציאליים ופסיכולוגיים, על מנת להקנות לאותם ילדים כלים להשתלב בחברה שכל כך דוחה אותם.

 

לעיתים מדובר בתהליך של חברות מחדש לדוגמא עם נוער בסיכון שנפלטו  מהחברה החרדית ואין להן אף אחד אחר בעולם שילמד אותם על העולם שמחוץ לחברה החרדית.

 

יש גם לא מעט בתי מחסה, כגון פנימיה טיפולית או פנימיה פוסט אשפוזית כגון פנימיית טוקאיר המפורסמת, ומקומות המיועדים במיוחד לנוער בסיכון המסייעים לשקם את אותם נערים ונערות ולהביא אותם למקם הרבה יותר טוב על ידי עידוד, חיזוק הביטחון והדימוי העצמי והתאמת תכנית טיפול ייעודית.

WhatsApp
Facebook
Twitter
LinkedIn
הנקראים ביותר

מעשה מגונה בפומבי

התחום המשפטי של עבירות מין נחשב לרחב ומגוון מאד ויש דקויות בחוק שצריך לשים אליהן לב בצורה מוקפדת וברורה על מנת להבין

פרסום כתבה באתר

דילוג לתוכן