מחלות עור נפוצות בילדים

תוכן עניינים

מחלות עור הן דבר שכיח מאוד בקרב תינוקות וילדים?

עולם הרפואה כבר יודע ומכיר כי מחלות מסוימות באות לידי ביטוי, ואפילו מתרחשות באחוזים גבוהים או נמוכים יותר, ובאופן כללי פשוט בצורה שונה אצל ילדים. כך גם כאשר מדובר על מחלות עור, זאת כאשר ידוע לנו כי מחלות עור נפוצות בילדים מאוד, ומופיעות אצל ילדים לעתים קרובות באחוזים גבוהים ורבים יותר. מעבר לתסמינים השונים, אשר מופיעים בצורה שונה כאשר מדובר על מחלות עור אצל ילדים לעומת מחלות עור אצל מבוגרים, גם דרכי הטיפול במחלות עור אצל ילדים הוא במקרים רבות מאוד שונה מטיפול של מחלות עור אצל מבוגרים. אז מהן בעצם מחלות העור הנפוצות ביותר אצל ילדים? כיצד תזהו הופעת מחלת עור אצל הילד שלכם? כל זאת ועוד, הכתבה הקרובה.

אטופיק דרמטיטיס (אסתמה של העור) – אחת ממחלות העור הנפוצות ביותר בקרב ילדים

אטופיק דרמטיטיס, או בשמה העברי אשר מוכר לא פחות מכך – אסתמה של העור, היא אחת ממחלות העור הנפוצות והשכיחות ביותר בקרב ילדים, ולא די בכך, ניתן למצוא גם אטופיק דרמטיטיס אצל תינוקות. רמת השכיחות של אסתמה של העור אצל ילדים, מעידה על כך שבין 10 אחוזים עד ל20 אחוזים מכלל התינוקות בעולם חווים אטופיק דרמטיטיס בגיל צעיר מאוד. אסתמה של עור שייכת לקבוצה של מחלות אטופיות, אשר מאופיינות בעצם בתגובה אלרגית חזקה, כאשר כתוצאה מתגובה אלרגית זאת, המערכת החיסונית של אותם ילדים מגיבה בצורה קיצונית וחמורה לגירויים מסוימים מהסביבה. אך באסתמה של העור בשונה מאלרגיות של ממש, התפרצות המחלה אינה תלויה כלל בכל גורם אלרגני שהוא, כלומר, גורם אלרגני הוא לא מה שיפיץ את המחלה הזו.

תסמינים של אסתמה של העור אצל ילדים

מבין התסמינים השונים של אוטופיק דרמטיטיס אצל ילדים ניתן למנות – פריחה אדומה בעור אשר גורפת גירוד רציני ועור יבשושי. מיקום הפריחה משתנה בהתאם לגיל הילד או התינוק אשר סובל ממחלה זו – אצל תינוקות מחלה זו מופיעה בדרך כלל על הפנים, הקרקפת, הברכיים או על המפרקים.

 

איך ניתן למנוע ולטפל באסטמה של העור הן אצל תינוקות וילדים והן בקרב מבוגרים?

בכדי למנוע התקפי אסטמה ולטפל באסטמה של העור, יש כמה דברים שאפשר לעשות. קודם כל, במידה ומדובר בהתקפים חמורים שחוזרים על עצמם, חשוב להגיע לרופא עור מומחה באסטמה של העור ולקבוע תכנית טיפול מתאימה. גם אם זה אומר שבתחילת הדרך תצטרכו לעשות שימוש בתרופות ומשחות עם מרשם. בנוסף, יש כמה דברים שאפשר לעשות. הדבר הראשון הוא להקפיד על לבוש נוח ונעים. עדיף ללבוש בגדים שעשויים ממאה אחוז כותנה או ממאה אחוז כותנה אורגנית ולא לבחור בדים סינטטיים. גם בהיבט של מצעים, כדאי לבחור מצעים שעשויים מבדים טבעיים כמו כותנה או פשתן. בנוסף, חשוב מאוד להישמר מפני נזקי השמש ולבחור מוצרי טיפוח המתאימים לאסטמה של העור. חלקם נמכרים ללא מרשם רופא וחלקם נמכרים עם מרשם רופא. עוד דבר שחשוב מאוד להקפיד עליו שמדובר באסטמה של העור הוא להבין את מקור הבעיה. לעתים, קיים קשר ישיר בין המצב הנפשי שלנו לבין היווצרות של בעיות עור, ולכן אם הבעיה נוצרת כתוצאה ממתח, סטרס, בעיות שינה או כל בעיה אחרת, חשוב לפתור את המקור. לשם כך, ניתן לעשות שימוש בשיטות טיפול מתחום הרפואה המשלימה כמו דיקור, צמחי מרפא, תזונה טבעית ועוד.

WhatsApp
Facebook
Twitter
LinkedIn
הנקראים ביותר

פגיעה במערכת העצבים

מערכת העצבים היא אחת מהמערכות החשובות ביותר בגוף האדם ויש לה ממשקים עם כל האיברים הפנימיים כמעט. היא חולשת על פני כל

פרסום כתבה באתר

דילוג לתוכן