סובלים מכאב כרוני? זה הטיפול בשבילכם!

תוכן עניינים

כאב כרוני הוא כאב מתמשך שנמשך למעלה מחודשיים ומופיע כתוצאה מפציעה, דלקת, מחלה או זיהום באזורים שונים בגוף. המקור של הכאב יכול להיות מהרקמות, מהאיברים, גידים, מאזורים מסוימים במוח ועוד. ההתמודדות עם כאב כרוני איננה פשוטה משום שפרט לכאב הפיזי הדורש התמודדות ולרוב פוגע באיכות חיינו בין אם זה הפרעות שינה, קושי לבצע פעולות רגילות של היום יום וכדומה, מדובר גם בקושי רגשי נפשי. התחושה פעמים רבות היא של ייאוש ועם זה לפעמים יש אנשים שמפתחים גם הפרעות נפש, דיכאון וחרדות.

 

אילו טיפולים יש לכאבים כרוניים?

אחד הטיפולים שהפכו פופולאריים בשנים האחרונות לכאב כרוני, לרוב כתוצאה ממחלה כמו טרשת נפוצה, פרקינסון, סרטן ועוד הוא הקנאביס. קנאביס בישראל אינו חוקי אלא אם כן הוא נצרך לאחר שקיבל המטופל מרשם מרופא המוסמך לתת מרשם כזה על ידי משרד הבריאות בישראל. הטיפול באמצעות קנאביס נמצא יעיל ואף הוכח כמשפר משמעותית את איכות חייהם של מטופלים הסובלים מכאבים מסוגים שונים. החומרים הפעילים שנמצאים בתוך צמח הקנאביס, הם אלה המסייעים להפחית את הכאב.

 

טיפול שכיח נוסף לכאבים כרוניים הוא טיפול תרופתי. בהתחלה הטיפול יעיל ועוזר אך עם הזמן, טיפולים מהסוג הזה מובילים לתופעות לוואי מסוגים שונים ואף להתמכרות. עוד שיטה של טיפול בכאבים כרוניים היא ניתוח. מדובר בטיפול פולשני הדורש בירור רפואי מקדים אצל מומחה בהתאם לסוג הכאב ממנו אתם סובלים. יחד עם סיכון, בניתוח כמו כל פרוצדורה רפואית מורכבת יש גם סיכונים שחשוב להכיר ולהיות מודעים אליהם, מה גם שלא פעם ניתוח לא תמיד עוזר והכאבים חוזרים.

השריית שינוי פעילות מוחית נוירומודולציה

בשונה משיטות טיפוליות אחרות, נוירו מודולוציה הינה שיטת טיפול חדשנית שאינה פולשנית. שיטה זו מאפשרת השפעה מיידית וישירה על מבנים מוחיים שפעמים רבות מעורבים בכאב הכרוני. אין צורך להתאשפז או לעבור הרדמה ואין תופעות לוואי משמעותיות.

 

טיפול בכאב כרוני באמצעות הרפואה המשלימה

בעשור האחרון אנו עדים לשינוי מהותי בכל מה שקשור לטיפולים בכאבים כרוניים. המודל הביו פסיכולוגי סוציאלי של הכאב מגדיר אותו בעצם כתסמונת. גם הרפואה הקונבנציונלית הכירה את החשיבות של שילוב רפואה משלימה בתהליך הריפוי. דיקור סיני, אוסטאופתיה, טווינא, עיסוי רפואי, תזונה נכונה, פעילות גופנית, תרגולי הרפיה- אלו ועוד מסייעים למטופל להתמודד עם הכאב, מזרימים דם וחמצן חדשים לאזור הפגוע, אינם גורמים לתופעות לוואי קריטיות והכי חשוב מסייעים בהפחתה משמעותית של הכאב. לכל טיפול יש את המאפיינים והייחודיות שלו, יש מטפלים שמשלבים כמה סוגי טיפול שונים.

 

טיפולי פיזיותרפיה לכאבים כרוניים

פיזיותרפיה עוסקת בכל מה שקשור למערכת העצבים, מערכת שריר השלב ומערכת הנשימה. התקפיד שלה הוא למעשה להחזיר את המטופל לתפקוד. גם טיפולי פיזיותרפיה המשלבים מגוון של שיטות כמו חיזוק השרירים, שחרור אזורים חסומים, שימוש בתרגילים רפואיים, חשמל ועוד מסייעים להפחית את הכאב הכרוני ואף להעלים אותו לחלוטין.

 

הדרכים להפחתת כאב כרוני:

  • לנסות לחזור לחיי השגרה ולעבודה קבועה
  • להימנע מפיתוח תלות באחרים ולפתח עצמאות
  • לשמור על פעילות גופנית קבועה לאורך כל השבוע
  • תזונה נכונה ומאוזנת
  • לעשות שימוש בכלים שונים המסייעים להפחית לחץ כמו יוגה, דמיון מודרך, הרפיות ומדיטציה
  • מחשבות חיוביות ואופטימיות
  • הבנת מנגנון הכאב
  • שמרימים משהו כבד לעשות את זה בצורה נכונה לגוף
  • לעשות הפסקות ולהקפיד שלא לשבת בתנוחות קבועות, לשלב בהפסקות מתיחות, הליכה קלה…

לסיכום, כאב כרוני יכול לפגוע באיכות החיים ולשבש אותם. אם נלמד את הכאב. נבין מה מקל עלינו, נוכל להפחית את העוצמות שלו ואף להעלימו.

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

הנקראים ביותר

טיפול טבעי בהפרעת קשב וריכוז

בין עם הילד שלכם סובל מהפרעת קשב המשלבת היפרקאקטיביות ובין אם לא, ממחקרים עולה כי הגורם המרכזי להיווצרות הפרעות קשב וריכוז הוא

עישון קנאביס – כל מה שלא ידעתם

אחד הצמחים הנחקרים ביותר בעולם הן בתחום הרפואי והן בתחומים אחרים כמו התמכרות, השפעות קוגנטיביות ועוד הוא הקנאביס. רוב האנשים יודעים כי

מים מינרלים או מי ברז? 

מים הם החיים. בלי מים אנחנו לא יכולים לחיות ולמעשה רוב הגוף שלנו מורכב ממים. בעשור האחרון חלה עלייה של ממש במודעות

פרסום כתבה באתר

דילוג לתוכן