ילד חולמני? כך תסייעו לו להתרכז

תוכן עניינים

כל ילד הוא שונה מהאחר. יש ילדים שיותר קל להם לשבת ולהתרכז במשימה אחת בכל פעם, יש כאלה שיותר מפוזרים ולא מצליחים להתרכז ויש גם ילדים שאפשר לכנות אותם ”חולמניים“. ילדים כאלה בדרך כלל מתאפיינים בחוסר היכולת שלהם להתרכז, דעתם מוסחת יחסית בקלות והם מתקשים לשאוב מידע ולזכור אותו לאורך זמן. גם לכם יש ילד חולמני? כך תסייעו לו להתרכז

 

תהליכים מורכבים ומאתגרים דרך משחק

למידה מבוססת משחק מוכיחה את עצמה פעם אחר פעם. לא סתם כולנו גדלנו על משחקי קופסא לימודיים כמו משחק הזיכרון, פאזלים מסוגים שונים, משחקים ללימוד אנגלית באמצעות כרטיסיות ועוד. אם אתם רוצים לפתח או לחזק כל דבר אצל הילד שלכם, כדאי לעשות את זה דרך משחק. כשהילד משחק הוא לא שם לב שהוא לומד וכל ההתנגדויות ללמידה מוסרות.

 

ילד חולמני עושה כל דבר בזמן שלו

אחת הבעיות המרכזיות עם ילדים ”חולמניים“ היא שדעתם מוסחת ביתר קלות. לכן, חשוב ללמד את הילדים לעשות כל דבר שהם עושים בטיימינג שמוקדש אך ורק לצורך המשימה הזו ולא להתפזר. אפשר ללמד את זה באמצעות משחקים עם הוראות, למשל לגו התואם את הגיל של הילד. עוד תהליך מצוין שעוזר לחזק ריכוז הוא בישול לפי מתכון. אם ילד לומד לעבוד עם הוראות בצורה מסודרת ונקיה, הרבה מאוד תכונות מתחזקות אצלו וזה סופר חשוב.

סביבת לימוד שקטה

הקפידו שכשאתם מלמדים את הילד שלכם משהו, שאר הדברים שיש בבית או בסביבה שלכם מנוטרלים. אם למשל יש עוד ילדים בבית ,הסבירו להם שזה הזמן שלכם וכעת לא מפריעים, הרחיקו מהילד מסכים או כל דבר אחר שיכול להסיח את דעתו. הקפידו לעצב עבורו חדר שקט, רגוע ונטול הסחות דעת. סביבת עבודה שקטה ורגועה תתרום לרמת הריכוז של הילד ותעזור לו להיות ממוקד.

 

ועוד טיפ אחד לקינוח:)

טיפ שתמיד עוזר – אחת לעשר דקות או בכל פעם שאתם מרגישים ”שאתם מאבדים“ את הילד, הכינו בשלוף תרגיל פעילות מעניין ומאתגר שיעורר את הילד ויוציא אותו מהמוד החולמני שהוא נקלע אליו.

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

הנקראים ביותר

קטינים בהליך פלילי

אף הורה לא רוצה למצוא את עצמו בסיטואציה שבה הילד שלו מואשם בביצוע עבירה פלילית. מדובר בסיטואציה מורכבת ולא פשוטה כלל וכלל

פרסום כתבה באתר

דילוג לתוכן