התעמלות קרקע או אולי כדורגל? גם בנות יכולות

תוכן עניינים

הורים רבים בוחרים לשלב את הילדים שלהם במסגרות של חוגים כבר מגיל מאוד צעיר. מנתונים עולה כי החוגים ברמת הפופולאריות הגבוהה ביותר בישראל הם כאלה העוסקים בספורט כמו למשל כדורגל, כדורסל, התעמלות קרקע, כדור יד וחוג שחיה. במקום השני החוגים הם לימודיים כמו למשל חוג עברית וחוג הכנה לכתה א‘ עבור ילדי גן חובה. יש גם חוגי העשרה חוויתיים כמו למשל חוג כלבנות, חוג רכיבה על סוסים, חוג פיסול וכמובן- חוג מוסיקה. מגמה נוספת שאנו רואים בחמש השנים האחרונות בהיבט של מסגרות חוגים מחוץ לגנים ובתי הספר הוא שיש פחות חלוקה בין בנים ובנות. כלומר, בנות משתתפות בחוגים שכביכול מתאימים לאופיים של הבנים כמו כדורגל ובנים הולכים לחוגים של ”בנות“ כמו בלט ומחול.

התעמלות קרקע או כדורסל? איך אדע לאיזה חוג לקחת את הילד?

לטענת ספורטאים רבים ושחקני כדורגל כגון נתי דוידי ואחרים, אין חובה לשלב את הילדים במסגרות של חוגים כבר מגיל צעיר. צריך להיות קשובים לילדים. ילד הגן ברובם נמצאים במסגרות עד השעה 16:00, גם שם יש חוגים ואחר הצהריים צריך לאפשר להם משחק חופשי, מנוחה וכן, גם צפייה בטלוויזיה לזמן מוגבל. אם הילד או הילדה משתפים פעולה ומביעים עניין בחוג , זה כבר משהו אחר, אבל לא לעשות את זה בכוח וגם לא להעמיס. חוג אחד או שניים עד גיל 6 מספיקים בהחלט. חשוב לשים לב לחוזקות של הילדים ולחולשות שלהם. מצד אחד אנחנו רוצים לחזק את החוזקות ומצד שני גם לתת מקום לחולשות ולחזק קצת מהם. נסו להבין למה הילד שלכם נמשך, מה מסקרן אותו, מה הוא אוהב ולפי זה להתאים לו גם את החוגים.

WhatsApp
Facebook
Twitter
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

הנקראים ביותר

משחקי לוח אין מסכי הטאצ' אאוט

משחקי לוח הם דרך מצוינת לילדים ללמוד איך לפתור בעיות בצורה מהנה ומרתקת. שר החינוך שיתף שיש הרבה יתרונות במשחקי קופסה. "באמצעות

פרסום כתבה באתר

דילוג לתוכן