צרידות אצל ילדים – למה זה קורה וכיצד ניתן לטפל?

תוכן עניינים

צרידות אצל ילדים יכולה להוות סימפטום מדאיג במיוחד עבור הורים ומטפלים שכן, ראוי לציין כי לא מדובר על מצב נדיר, ולמרות העובדה כי לרוב יהיה מדובר על מצב זמני ולא מזיק, בחלק מהמקרים הדבר עשוי להוות סימן לבעיה בסיבית. למעשה, צרידות אצל ילדים מתייחסת לשינוי באיכות או לחילופין בגובה של הקול שלכם, וכתוצאה מכך מתקבל צליל מחוספס או צרוד בעת בה הם מנסים לדבר. כמו כן, חשוב לזכור כי הדבר יכול להשפיע על ילדים בכל הגילאים, בין אם מדובר על תינוקות ובין אם מדובר על מתבגרים. בנוסף, יש לציין כי בעוד כי צרידות אצל ילדים היא תופעה נורמלית כאשר היא מתרחשת מדי פעם, צרידות אשר מתמשכת יותר מכמה שבועות עשויה להצדיק הערכה נוספת. אז מה הם הגורמים והתסמינים, וכיצד ניתן לטפל בתופעה? על כך במאמר הבא. 

 

הגורמים לצרידות בקרב ילדים

תופעה זו יכולה לנבוע ממגוון סיבות שונות, ביניהם:

  • שימוש יתר בקול – בדומה למבוגרים, גם ילדים יכולים לאמץ את הקול שלהם יתר על המידה באמצעות צעקות, צרחות או לחילופין בדיבור חזק במשך תקופות מתמשכות, מה שמוביל לתופעת הצרידות. 
  • אלרגיות – תגובות אלרגיות עשויות לגרום לטפטוף באף, מה שעלול להוביל לגירוי של הגרון וכתוצאה מכך לצרידות. 

 

התסמינים של צרידות אצל ילדים

בנוסף לשינוי המשמעותי באיכות הקול, ילדים עם צרידות יכולים אף לחוות תסמינים נוספים, בעוד כי קושי בדיבור הוא אחד מהסימפטומים הפופולריים. למעשה, צרידות עשויה להפוך את האפשרות לתקשר לסבוכה יותר, מה שיכול להוביל לקשיים בתקשורת בין אנשים. תסמינים נוספים שעשויים לעלות בעקבות תופעת הצרידות כוללים בין היתר כאבים בגרון, שיעולים ותחושות לא נעימות בגרון. 

 

רגע, איך מטפלים?

ישנם מספר דרכים לבצע טיפול בתופעה מטרידה זו, הנה כמה דרכים נפוצות:

  • לתת לקול לנוח – במידה ותופעת הצרידות נגמרה בעקבות שימוש יתר בקול, הצעד הראשון הוא להעניק לקול את האפשרות לנוח. במילים אחרות – וודאו כי הילדים שלכם נמנעים מצעקות וצרחות. 
  • הידרציה – שמירה על לחות היא פעולה שיכולה לסייע בהרגעת הגרון וכתוצאה מכך – להפחית את רמת הגירוי, כך שההמלצה שלנו תהיה לוודא כי הילדים שלכם שותים הרבה מים במהלך היום. 
  • הימנעות מחומרים מגרים – הגבילו את הילדים שלכם לחשיפה לעשן ולגורמים מגרים סביבתיים אחרים שעשויים להוביל להחמרה של תופעת הצרידות, ובמידת האפשר – נסו אף למנוע את החשיפה לגורמים הללו בצורה מוחלטת ככל הניתן. 
  • תרופות סבתא – תרופות סבתא לצרידות מהוות פתרון מעולה, בעיקר כאשר מדובר על מצב בו תופעת הצרידות היא קלה וזמנית, ולא כאשר מדובר על מצב חמור וקשה, אשר מחייב טיפול בצמוד לגורם מקצועי מוסמך. 
WhatsApp
Facebook
Twitter
LinkedIn
הנקראים ביותר

פגיעה במערכת העצבים

מערכת העצבים היא אחת מהמערכות החשובות ביותר בגוף האדם ויש לה ממשקים עם כל האיברים הפנימיים כמעט. היא חולשת על פני כל

פרסום כתבה באתר

דילוג לתוכן