על פנימיה טיפולית לילדים ובני נוער

תוכן עניינים

מהי פנימיה טיפולית?

פנימיה טיפולית היא מקום ייחודי אשר תוכנן ונבנה במטרה לתת מענה מלא לכל הצרכים של ילדים ובני נוער עם בעיות רגשיות ובעיות התנהגות. חלק מהילדים נולדו לתוך מציאות משפחתית בעייתית כמו הורים עבריינים או משפחה קשת יום, וחלקם התגלגלו למעגל האלימות מכל מיני סיבות אחרות ואף ייתכן ופיתחו הפרעה נפשית כלשהי במהלך הזמן.

 

איך בנויה פנימיה טיפולית?

בתוך כל פנימיה טיפולית יש חדר המיועד לצוות המטפל והמדריכים, חדרי מגורים המאובזרים במיזוג, ארונות, מיטות ומקלחות. בכל פנימיה גם בדרך כלל יש מטבחון, טלוויזיה, פינה להכין קפה או תה, מחשבים ומסביב הרבה פינות ירק ונוח מטופחות אשר מאפשרות לילדים להרגיש שהם בסביבה חמה ונעימה.

מהי תכנית הלימודים?

החניכים בפנימייה נמצאים בה לאורך כל שנת הפעילות ויוצאים לחופשות בשבתות וחגים במידת האפשר. בפנימייה מפעילים כל מיני סוגים של חוגים ופעילויות כמו חוגי ספורט, חוגי מוסיקה, דרמה, חוג זומבה, קפוארה, ריקוד ובתוכה יש חדרים המיועדים לאפשר לחניכים להביע את עצמם במרחב כמו חדר מוזיקה, חדר כושר, חדר יצירה ועוד. כמובן שיש חדר אוכל עם ארוחות מסודרות לאורך כל שעות היום.

 

במקביל, בפנימיות הקונספט הלימודי הוא כן לחקות את תכנית הלימודים של משרד החינוך בהתאם לכתות הלימוד השונות אבל מגבשים תכנית קצת שונה וגמישה בהתאם לצרכים של התלמידים.

 

בשעות אחר הצהריים יכולים החניכים לגשת לספרייה, להנות מתגבורים בלימודים, לקבל סיוע בהכנת שיעורי בית בעזרת סטודנטים המתנדבים בה ולהיות מעורבים בכל מיני תכניות ופרויקטים שמוקמים על ידי הצוות המוביל את הפנימיה.

 

כמובן כשמדובר על מסגרות טיפוליות, שבכל פנימיה יש צוות טיפולי כמו רופא, פסיכולוג, פסיכיאטר, מטפלת בבעלי חיים, במטפלת במוזיקה, מטפלת באמנות – כל זה במטרה להעניק לכל חניך את הצרכים האישיים שלו ולהתאים עבור כל אחד ואחת תכנית טיפול שתסייע לחזק אותו, להרים אותו מבחינת המורל, לשפר את הדימוי והביטחון העצמי.

 

WhatsApp
Facebook
Twitter
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

הנקראים ביותר

פינת זולה מושלמות לאירוע

אם אתם מפיקים בקרוב אירוע כמו מסיבת גיוס, מסיבת רווקות, חתונה קלילה או אפילו אירוע גיבוש לצוות שלכם, אחד הדברים שיכולים לשדרג

פרסום כתבה באתר

דילוג לתוכן