פגועי נפש- העמותות והאגודות של בריאות הנפש בארץ

תוכן עניינים

אנשים המוגדרים פגועי נפש נכנסים תחת קבוצה של אנשים הסובלים מבעיות רפואיות או הפרעות נפשיות ומסווגים בספרי האבחונים הפסיכיאטרים. בפוסט הבא נציג את המערכות המרכזיות בישראל המעניקות שירותים ותמיכה לפגועי נפש.

 

האגודה הישראלית לטיפול קוגנטיבי התנהגותי

האגודה נוסדה בשנות ה-70 על ידי קבוצה של פסיכולוגים ועובדים סוציאליים אשר למדו בארצות הברית והחלו להביא תא שיטת הטיפול הזו לארץ. האגודה מכשירה מטפלים מקצועיים כמטפלי CBT. קיימות בממוצע 16 תכניות הכשרה מטעם האגודה. למרות שמרבית הטיפולים נעשים במסגרות של קליניקות פרטיות, אט אט הטיפול הופך פופולארי גם במסגרות ציבוריות בהם עובדים עם ילדים, עם פגועי צה“ל ועוד. השיטה נמצאה יעילה.

 

אנוש – העמותה הישראלית לבריאות הנפש

העמותה הוקמה בשנת 1978 במטרה לסייע לפגועי נפש. העמותה פיתה שירותים ותהליכים רבים המסייעים בשיקום בהתאמה אישית ומאפשרים לכל אדם לחיות חיים טובים, ערכיים ומלאי משמעות.

 

בתהליך השיקום שמים דגש על שילובם של פגועי נפש בסביבה בה הם חיים ועובדים תוך התייחסות מלאה לסביבה, לחבריו, למשפחתו ולמקום עבודתו. המטרה היא לתת לאדם תחושה שהוא שייך לקהילה ודרך זה לחזק את הביטחון והדימוי העצמי שלו. כל השירותים של העמותה לפגועי נפש ממומנים על ידי משרד הבריאות באמצעות מה שנקרא סל שיקום.

עמותת בית חם

עמותת בית חם מעניקה מקום כנה ואמיתי עבור פגועי נפש הסובלים ומתמודדים עם קשיים שונים. מי שהקים את העמותה הוא הרב שמואל מונק במטרה להטמיע שינוי ולמנוע מצבי בושה אצל כל אותם אנשים הסובלים ממצוקה נפשית.

 

המטרה של העמותה היא לאפשר לפגועי נפש ובני משפחותיהם להשתלב באוכלוסיה הבריאה. התהליך דרך העמותה כולל יצירת קשר ואמון הדדי עם כל אחד מהאנשים הפונים אליה, ליווי ותמיכה על ידי הצוות המקצועי של העמותה, התייחסות לצרכים וליכולות של המטופלים תוך התאמתם למסגרת טיפולית, קהילה טיפולית או תעסוקתית מתאימה.

 

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

הנקראים ביותר

אילו מחלות עור נפוצות בילדים?

מחלות ותסמונות שונות אצל ילדים במידה שיש לכם ילד קטן, בגילאים הראשונים לחייו, אתם ודאי יודעים ומכירים כי כאשר ילדים קטנים אשר

וופורייזר מומלץ איך בוחרים נכון?

התחום של אביזרים ומוצרים כאלטרנטיבות לעישון סיגריות הולך ומעשיר את עצמו ממש מדי יום. אנשים מבינים את הנזקים הבריאותיים שיש בעישון סיגריות

מציאות מדומה ברפואה – מה חדש בתחום?

טכנולוגיות חדשות כל הזמן מומצאות ונכנסות לפעולה במגוון רחב מתחומי החיים ובעיקר ברפואה. יש הרבה מאד פרוצדורות וטיפולים קשים שהטכנולוגיות החדשות יכולות

פרסום כתבה באתר

דילוג לתוכן