טיפול במיגרנה שיפתיע אתכם

תוכן עניינים

טיפול במיגרנה – יעיל ומהיר

מיגרנה היא תופעה נפוצה בקרב האוכלוסיה. בין 10%-17% מהגברים ו- 25%-30% מהנשים סובלים ממנה. אנשים רבים הסובלים מכאבי ראש ומיגרנות מחפשים אחר טיפול במיגרנה מתאים עבורם, תרופה למיגרנה שתציל אותם מהכאב. ניתן לחלק טיפול במיגרנה לשלושה סוגים עיקריים:

 

  1. טיפולים המוכרים על ידי הרפואה הקונבנציונלית – בדרך כלל מדובר בתרופות עם מרשם המסייעות להפחית את עוצמת הכאב ותדירות המיגרנה.
  2. טיפולים המוכרים על ידי הרפואה המשלימה – נהוג לטפל במיגרנות בעזרת דיקור והתאמת תמציות צמחיות על בסיס טבעי, הומאופתיה, פרחי באך, טווינא ועוד.
  3. טיפולים נוספים – אחת הסיבות העיקריות להיווצרות של מיגרנה היא חיים תחת מתח וסטרס מוגברים. לכן, היום נהוג לנסות ולהפחית את רמת המתח בחיים שלנו בכל מיני שיטות כמו מיינדפולנס, סוגים שונים של מדיטציה, צמחים המסייעים בהרגעה, צ‘י קונג, טאי צ‘י, יוגה ועוד… בנוסף, אחד הטיפולים שהחלו לתפוס תאוצה בחמש השנים האחרונות הוא טיפול במיגרנה באמצעות בוטוקס לכאבי ראש.

מדוע נשים סובלות יותר ממיגרנה מאשר גברים?

מחקרים מראים כי נשים סובלות פי 4 יותר מגברים והסיבות לכך קשורות בהכרח למערכת ההורמונלית שלהן. למשל, נערות ונשים רבות סובלות ממיגרנה סביב תקופת המחזור החודשי. גם נשים אשר נכנסות להריון ויודעות כי הן סובלות ממיגרנה לעתים קרובות, טוענות כי בזמן ההריון ההתקפים נעלמים.

 

איך ניתן לבחור את הטיפול הנכון במיגרנה?

מכיון ויש כל כך הרבה סוגים של טיפולים במיגרנה, הדבר הנכון לעשות הוא להתייעץ קודם כל עם נוירולוג שיסייע לנו להבין את הסיבה להופעת ההתקפים. בנוסף, נהוג לנהל יומן מעקב ובו נכתוב מתי מופיע התקף או כאב ראש במצח, האם אחרי שאכלנו משהו, האם אחרי שמשהו השתנה בהרגלי השינה שלנו ואז לפי הנתונים הלו, ניתן יהיה להתאים תכנית טיפול מתאימה.

 

WhatsApp
Facebook
Twitter
LinkedIn
הנקראים ביותר

פרסום כתבה באתר

דילוג לתוכן