מי מפחד מהפרעות פסיכוטיות?

תוכן עניינים

כל מה שרציתם לדעת על הפרעות פסיכוטיות

הפרעות פסיכוטיות הן הפרעות בהן יש קושי לתפוס את המציאות כפי שהיא. הפרעות אלה הרבה פעמים מוגדרות כנפשיות. אחד הקשיים המורכבים בהן קשור לכך שאותם אנשים אשר סובלים מהן, הרבה פעמים לא מבינים שיש אצלם בעיה ואז הם מתקשים לתפקד כמו שצריך, לנהל חיי חברה ומשפחה, למצוא עבודה ועוד כל מיני בעיות מהסוג הזה.

 

הפרעות פסיכוטיות מאפיינים

  1. דלוזיות – זלוזיה היא בעצם מחשבת שווא הנמצאת בראשו של האדם אבל אין לה בסיס למציאות. אותו אדם שחווה אלוזיה מרגיש ומאמין כי זוהי המציאות. אנשים עם הפרעות פסיכוטיות יכולים להיות בטוחים שמישהו עוקב אחריהם למשל, מאזין להם או כל דבר כזה.
  2. הלוצינציות – אנשים החווים הלוצינציה חשים דברים שלא באמת קיימים. למשל, אדם שומע קולות שלא קיימים. יש גם הלוצינציות בהם אנשים חשים טעם שלא קיים או רואים משהו שלא קיים.

אחת מההפרעות הפסיכוטיות המוכרות נקראית סכיזופרניה. אותם אנשים שסובלים מהמחלה מתמודדים ביום יום עם כל מיני דברים שאנשים רגילים לא מתמודדים איתם. אחת ההנחות היא שמדובר בחוסר איזון במוח בהפרשה של חומרים מסוימים המעבירים אדופמין. ההפרעה באה לידי ביטוי בכל מיני היבטים כמו במחשבה, בחשיבה, בתפיסה וגם בהתנהגות. האנשים הללו מתרגמים את החוויות בצורה שונה מאדם רגיל. זה בעצם מה שגורם לשינוי בהתנהגות ובהיבט הרגשי. הרפואה עדין לא יודעת במאת האחוזים מהם הגורמים להיווצרות המחלה.

 

אצל חלק מהאנשים, הפרעה נפשית מגיעה פשוט ביום בהיר אחד ואצל בלי שום טריגר הנראה לעין ולפעמים יש גורמים גנטיים או משפחתיים שמובילים לזה. הטיפול בהפרעות פסיכוטיות הוא שילוב בין טיפול פסיכולוגי המכונה טיפול פסיכוסוציאלי  לטיפול תרופתי.

 

המטרה היא להביא אנשים הסובלים עם הפרעות פסיכוטיות או הפרעות אישיות כאלו ואחרות לתקפוד נורמלי שיאפשר השתלבות בחברה.

 

 

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הנקראים ביותר

מה צריך לדעת על פסיכוזה?

פסיכוזה היא תופעה מעולם הפסיכיאטריה והיא למעשה מתארת מצב שבו אדם זה או אחר מאבד אחיזה במציאות ומתנהג לא רק בצורה שאינה

פרסום כתבה באתר

דילוג לתוכן