אילו מחלות רשתית העין ישנן?

תוכן עניינים

העיניים הן זוג איברים בגוף שיש לו תפקיד מהותי לא רק מבחינה הבריאותית אלא יש להן גם ייחוד מבחינת התפקוד היומיומי וההסתמכות עליהן. אי אפשר לומר שמי שלא רואה לא מסוגל לחיות חיים מלאים ושלמים, אך אין ספק שהראייה היא אחד הנושאים המהותיים ביותר שקיימים עבור כל אדם, בכל גיל, בכל מצב אישי או משפחתי וכמובן – שיש לראייה התקינה השפעה על קיום חיים נורמליים ונוחים ככל האפשר. מחלות או בעיות רפואיות שקשורות בעיניים יכולות להעיב באופן משמעותי והרה גורל על ההתנהלות היומיומית של כל אדם. לכן, חשוב במיוחד לשמור על העיניים מכל פגיעה. יתרה מכך – אם חשים שלא בנוח או שמתעורר חשד שהעין פגועה או חולה – לא מומלץ להתמהמה וחשוב לפנות לטיפול או ייעוץ רפואי כמה שיותר מהר. למרות שיש שתי עיניים – חשוב ביותר לשמור עליהן מכל משמר ולוודא שלא קורה להן שום דבר. יחד עם זאת – עולם הרפואה מכיר בכמה וכמה סוגים של מחלות באיברים הפנימיים השונים שמרכיבים את העיניים ואת מערכת הראייה, כגון מחלות רשתית העין. עולם הרפואה יודע איך להתמודד איתם ולטפל בהם. להלן כמה ממחלות אלה ודרכי הטיפול הטובות והנכונות ביותר כאשר הן מאובחנות.

מחלות רשתית העין

מחלות רשתית העין – הסבר ראשוני

מכיוון שהעין היא איבר רגיש ועדין – חשוב מאד להיות קשובים לכל תחושה שמרגישים מכיוון העיניים – גירוד מוגבר, אדמומיות, גירוי שלא חולף, כאב חד או פגיעה בראייה התקינה. כל אלה עלולים להיות סימנים לבעיה או מחלה וחשוב לשים אליהם לב על מנת להגיע בזמן אל הרופא או המטפל ולטפל בהם ללא עיכוב. ישנן מחלות שדורשות טיפול ארוך טווח ויש כאלה שאפשר יהיה להיפטר מהן על ידי טיפול טבעי שמותאם לכל מטופל ומטופל. החשיבות של שימת לב ומתן טיפול כמה שיותר נובעת משמירה על ראייה תקינה ללא פגם. גם מי שסובל מקוצר ראייה ומרכיב משקפיים צריך לשים לב היטב למצב הראייה שלו ולא לוותר על הגעה לרופא מדי פעם על מנת לוודא שהעיניים שלו בריאות ואין שום סימן למחלה או בעיה שמתעוררת. הנה דוגמאות לכמה מחלות עיניים נפוצות שכדאי לדעת עליהן –

  • קרע ברשתית – כשמו כן הוא, זהו חור שנוצר במעטה העדין של הרשתית בשל פגיעה ישירה בעין. איש מקצוע מומחה ידאג לוודא מה חומרת החור ואיך יהיה הכי נכון לרפא ולתקן אותו.
  • רטינופטיה סוכרתית – מחלת עיניים שתוקפת אנשים שחולים בסוכרת מאובחנת. כאשר רמת הסוכר בדם עולה יכולים להיפגע מכך כלי הדם שמובילים את הדם גם לעיניים ולמערכת הראייה.
  • ניוון רשתית – אפשר לומר שזהו השם הרשמי והרפואי של קוצר ראייה. יחד עם זאת אין מדובר במחלה אמיתית אלא במצב שניתן לתקן על ידי אמצעים שונים לתיקון הראייה.
  • בצקת ברשתית – מצב מסוכן שיכול לחסום את מעבר הדם אל איברי מערכת הראייה, עלול לגרום לכאב וכמובן שעלול להסב סכנה לראייתו התקינה של המטופל.

טיפול מהיר ונכון

כאמור – חשוב מאד לזכור שהעיניים הן איברי גוף שצריך לשמור עליהן הרבה יותר מאשר על איברי גוף אחרים. גם אצל מי שראייתו תקינה, וגם אם אינכם מרכיבים עדשות מגע – תמיד עלולות לצוץ מחלות כגון דלקת תוך עינית ועוד. חשוב לפנות אל איש מקצוע אמין ומקצועי כל אימת שחשים שייתכן ויש בעיה בעין ולא מומלץ לדחות את ההגעה. הראייה התקינה מגיעה לכל אדם וכמובן בריאות תקינה ותחושה כללית נעימה ונוחה שאין כל בעיה רפואית ואפשר לנשום עמוק ולדעת שיש אנשי מקצוע ששומרים על הבריאות ושיש אל מי לפנות בכל רגע שצריך.

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

הנקראים ביותר

טיפול טבעי בהפרעת קשב וריכוז

בין עם הילד שלכם סובל מהפרעת קשב המשלבת היפרקאקטיביות ובין אם לא, ממחקרים עולה כי הגורם המרכזי להיווצרות הפרעות קשב וריכוז הוא

עישון קנאביס – כל מה שלא ידעתם

אחד הצמחים הנחקרים ביותר בעולם הן בתחום הרפואי והן בתחומים אחרים כמו התמכרות, השפעות קוגנטיביות ועוד הוא הקנאביס. רוב האנשים יודעים כי

מים מינרלים או מי ברז? 

מים הם החיים. בלי מים אנחנו לא יכולים לחיות ולמעשה רוב הגוף שלנו מורכב ממים. בעשור האחרון חלה עלייה של ממש במודעות

פרסום כתבה באתר

דילוג לתוכן