אילו מחלות עור נפוצות בילדים?

תוכן עניינים

מחלות ותסמונות שונות אצל ילדים

במידה שיש לכם ילד קטן, בגילאים הראשונים לחייו, אתם ודאי יודעים ומכירים כי כאשר ילדים קטנים אשר סובלים מתסמינים ומחלות מדובר בפחד ולחץ רב, אשר משפיע כמעט תמיד בצורה ישירה על הלחץ בקרב ההורים. ישנם תסמונות רבות אצל ילדים, כאשר סוג פופולארי ביותר של מחלות אצל ילדים הם מחלות עור, אשר מופיעות בקרב ילדים קטנים רבים, כאשר בכתבה הקרובה נפרט על מספר מחלות עור פופולאריות ונפוצות בקרב ילדים בקטנים. עלינו להבין לדעת – איזה מחלות ותסמינים הינם מאופיינים בעולמות של ילדים בגילאים צעירים ואצל פעוטות? מה כדאי לבצע במידה שיש לפעוט שלנו רמת חום גבוהה? באיזה סיטואציה נצטרך להפסיק את כל מה שאנחנו עושים באותו הרגע על מנת לבצע פנייה לרופא מוסמך בנושא? באיזה דרך נוכל לבצע בחירה מושכלת של רופא ילדים?

אטופיק דרמטיטיס – אחת ממחלות הילדים הנפוצות ביותר

אסתמה של העור הינה אחת המחלות והתסמינים המוכרים ביותר קרובים בקרב חלות ילדים. אסתמה של העור או בשמה הלועזי אטופיק דרמטיטיס, היא סוג של תסמין רפואי מסוג כרוני אשר משפיע על מצב העור בגוף שלנו, אשר מופיעה לעתים קרובות אצל ילדים בגילאים הראשונים לחייהם. התסמינים של אסתמה של העור יכולים להיות רבים ומגוונים, זאת כאשר מבין התסמינים הנפוצים והפופולאריים ביותר ניתן למצוא – גירודים חזקים וכואבים בעור, יובש עז בעור, דלקות מקומיות באיברים שונים של הגוף, ועוד נוספים.

אסתמה של העור מתגלה כמעט תמיד בשנה הראשונה לחייו של הילד, אך במקרים מיוחדים וספציפיים אסתמה של העור יכולה להיות מאובחנת רק כאשר הילד מגיע לגיל של נער, ובמקרים נדירים אך קיימים אסתמה של העור תופיע גם אצל מבוגרים. בארץ יש כיום קהילה גדולה וחזקה של אנשים אשר סובלים או הילדים שלהם סובלים מאסתמה של העור, כאשר קהילה זו עוזרת לאנשים אשר מתמודדים עם מחלה זו, ולמשפחות של האנשים אשר סובלים ממחלה זו של אסתמה של העור. העמותה הישראלית לאטופיק דרמטיטיס שמה כדגש מרכזי את מתן המידע, התמיכה, הסיוע, ועוד עבור משפחות של חולים באסתמה של העור או של אנשים אשר סובלים ממנה ישירות

 

תסמונות אסתמה של העור אצל ילדים

התסמונות של אסתמה של העור הינן מגוונות ורחבות, זאת כאשר כל חולה באסתמה של העור מעיד על עצמו כי הוא חווה את התסמינים של אסתמה של העור בצורה שונה וייחודית לו. עם זאת ניתן להגיד שהתמודדות גדולה של חולים מאסתמה של העור היא התמודדות עם המבוכה והבושה שהסימנים והתסמינים של מחלה זו יוצרים. אסתמה של העור יוצרות במקרים רבים סימנים פיזיים שנראים לעין, כאשר החברה הרווחת לא מכירה את המחלה הזו ולא מכירה כי מדובר במחלה נפוצה אשר אינה מהווה סכנה על הציבור הרחב.

איך מטפלים בבעיות ומצבים הקשורים לעור?

היום, הרפואה הקונבנציונלית לצד הרפואה המשלימה מציעות קשת רחבה של פתרונות וסוגי טיפול שונים המסייעים לטפל ולהתמודד עם בעיות הקשורות לעור. ראשית כל חשוב להבין כי קיים קשר ישיר בין הגוף לבין הנפש ולכן הרבה פעמים, מקורן של בעיות עור נמצא דווקא בלחצים, מתחים ומצבים הקשורים בכלל לנפש ולכן כדאי קודם כל להרגיע את המקום הזה. טיפולים באמצעות צמחי מרפא, דיקור וטיפולי מגע מאוד יכולים להקל. בנוסף, ניתן לטפל בבעיות הקשורות לעור בתכשירים ותרופות מסוגים שונים, חלקם עם מרשם, חלקם מבוססות על חומרים טבעיים.

WhatsApp
Facebook
Twitter
LinkedIn
הנקראים ביותר

פגיעה במערכת העצבים

מערכת העצבים היא אחת מהמערכות החשובות ביותר בגוף האדם ויש לה ממשקים עם כל האיברים הפנימיים כמעט. היא חולשת על פני כל

פרסום כתבה באתר

דילוג לתוכן