חינוך לספורט מגיל צעיר- כל היתרונות

תוכן עניינים

מעטים הם התחומים בעולם הרפואה שבהם קיימת הסכמה גדולה ומבוססת לגבי החשיבות הבריאותית של פעילות גופנית הן בקרב ילדים ובני נוער והן בקרב מבוגרים. חינוך לספורט מגיל צעיר חשוב כל כך משום שהפעילות הגופנית שומרת על הגוף הפיזי והנפשי, מונעת תחלואה הן בהווה והן בעתיד ואף שומרת על מאזן תזונתי תקין. מחקרים רבים מראים כי ילדים ובני נוער העוסקים בפעילות גופנית נהנים מקשת רחבה של יתרונות.

 

חינוך לספורט מגיל צעיר- פחות עליה במשקל, השפעה חיובית על תפקודי המוח

חשוב לעשות הבחנה בין פעילות גופנית וספורט בשגרה של הילדים בגילאים צעירים לבין ספורט תחרותי כמו כדורגל מקצועי, שחיה בקבוצות, כדורסל, התעמלות קרקע וכדומה. בעוד לפעילות גופנית בקרב ילדים בני שנתיים עד שש תורמת להפחתה בסיכון בעליה במשקל ובעלת השפעה חיובית על ההישגים הלימודיים שלהם, מנגד פעילות תחרותית מחייבת את ההורה להיות עירני ולשים לב לרמת ההקרבה של הילד בתחומים שונים כמו חברה, משפחה ואף בריאות. הנה כמה יתרונות נוספים שכדאי להכיר:

  • פעילות גופנית חשובה לתהליכי גדילה והתפתחות תקינים.
  • פעילות גופנית בגיל צעיר מפחיתה את הסיכוי לחלות במחלות בגיל מבוגר יותר.
  • פעילות גופנית מסייעת לילד בחיזוק הביטחון והדימוי העצמי ואף תורמת לפיתוח יכולות ומיומנויות חברתיות.

איזו פעילות היא היעילה והטובה ביותר עבור הילדים?

נמצא כי פעילות גופנית במסגרת בתי ספר נחשבת ליעילה ביותר וזאת משום שהיא מתקיימת בקרב קבוצת חברים טובים, מונגשת לכולם ואין לה תלות במקום שבו הילדים גרים, מצבם הכלכלי או מאפיינים דמוגרפים וחברתיים אחרים. יחד עם זאת, ניתן לשלב את הילדים גם בחוגים ומסגרות בשעות אחר הצהריים כמו חוג טיפוס, חוג תנועה, חוג כדורגל ועוד.

 

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

הנקראים ביותר

טיפול טבעי בהפרעת קשב וריכוז

בין עם הילד שלכם סובל מהפרעת קשב המשלבת היפרקאקטיביות ובין אם לא, ממחקרים עולה כי הגורם המרכזי להיווצרות הפרעות קשב וריכוז הוא

עישון קנאביס – כל מה שלא ידעתם

אחד הצמחים הנחקרים ביותר בעולם הן בתחום הרפואי והן בתחומים אחרים כמו התמכרות, השפעות קוגנטיביות ועוד הוא הקנאביס. רוב האנשים יודעים כי

מים מינרלים או מי ברז? 

מים הם החיים. בלי מים אנחנו לא יכולים לחיות ולמעשה רוב הגוף שלנו מורכב ממים. בעשור האחרון חלה עלייה של ממש במודעות

פרסום כתבה באתר

דילוג לתוכן