איפה כדאי לקחת משכנתא ב- 2022?

תוכן עניינים

אחת ההחלטות הגורליות בחיינו, בעיקר בהיבט הכלכלי קשורה לתהליך של לקיחת משכנתא. שאלות רבות עולות בהקשר הזה כמו למשל לכמה כסף להתחייב והאם נוכל לעמוד בהוצאות החודשיות מבלי לפגוע באיכות ורמת החיים אליה התרגלנו, איפה כדאי לקחת משכנתא, איך התהליך עובד, עם מי כדאי להתייעץ ועוד. בשורות הבאות ננסה לענות על השאלות ולעשות קצת סדר בבלאגן.

 

אתם הלקוחות של הבנק ולא ההיפך

אחת הבעיות איתנו הישראלים היא שאנחנו בטוחים שאנחנו צריכים לחשוש מהבנק. אז לא. לא משנה מה המצב הכלכלי שלכם, לא משנה עם איזה הון עצמי אתם מגיעים, אתם הלקוחות ולכן צריך להתייחס אליכם באופן הזה. תזכרו את זה שיש לא מעט בנקים המספקים שירותי הלוואת משכנתא ולכן התפקיד שלכם או יותר נכון התפקיד של יועץ משכנתא בו תיעזרו הוא להשיג לכם את התנאים הטובים ביותר, את הריביות הטובות ביותר ולחסוך לכם כמה שיותר תהליכים בירוקרטיים אל מול הבנק ממנו אתם לוקחים את ההלוואה.

איפה כדאי לקחת משכנתא בפועל?

שרוצים לקחת משכנתא, קודם כל צריך שיהיה נכס על הפרק או לפחות תקציב מולו אתם יכולים להתנהל. בנוסף, חשוב להבין כמה הון עצמי יש לכם, אם בכלל, כי היום בהחלט ניתן לקחת משכנתא גם בלי הון עצמי. בנוסף, יש להתייעץ עם כל הגורמים הרלוונטיים, כאמור יועץ משכנתאות, מתווך, אנשים שקרובים לכם ולקחו משכנתא, לברר לגבי ביטוח משכנתאות וביטוח על הדירה וכל המשתמע מכך. כמובן שיש הבדל מהותי בין התלבטות לגבי נכס כזה או אחר, לבין שלב שבו עדיין אין משהו על הפרק ואז יש יותר זמן להשוות, לברר ולקבל החלטות. בכל אופן, זכרו כי מדובר בהחלטה חשובה שאין להקל בה ראש ואם ניתן לבדוק את הנושא לעומק, זה בהחלט עדיף.

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

הנקראים ביותר

ארכיטקטורה בעולם הבנייה

אחד הנושאים היותר מדוברים בענף הבניה הוא ארכיטקטורה עתידית. אם מנסים לנחש ולהבין לאיזה כיוון האדריכלות של אמצע שנות ה-2000 הולכת, אין

פרסום כתבה באתר

דילוג לתוכן