דרכי טיפול באבנים בכליות

תוכן עניינים

אבנים בכליות עשויות להיות קטנות ולעזוב את הגוף דרך דרכי השתן, מבלי לייצר תסמינים. אבל במקרים רבים, הן גדלות, ועלולות לגרום לכאבים חמורים כשהן עוזבות את הגוף. ללא הקפדה על דרכי טיפול באבנים בכליות בגישות מתקדמות, עלולות להתרחש בעיות בדרכי השתן, זיהומים ונזק לכליות.

איך מטפלים באבנים בכליות?

אבנים בכליות הן בעיה נפוצה בישראל, בשכיחות שהולכת וגדלה עם תסמין עיקרי של דם בשתן. גורמים תזונתיים ושינויי אקלים עשויים לתרום לעלייה זו, ומאמר זה בוחן את האופן בו יש לזהות אבנים בכליות, ומסביר מה לעשות אם הן מתרחשות.

דרכי טיפול באבנים בכליות

טיפול באבנים בכליות מתמקד בהתמודדות עם התסמינים והסרת האבנים. קיימות שיטות שונות להשגת מטרה זו:

  • צריכה גבוהה של נוזלים בשתייה או בעירוי תוך ורידי.
  • תרופות לשיכוך כאבים.
  • תרופות שמסייעות בהאצת העברת האבנים אל מחוץ לגוף.

למרות כל השיטות המוצעות לפעמים לא תהיה ברירה ותידרש התערבות כירורגית כדי להוציא את האבנים מחוץ לגוף, במיוחד כשמדובר באבנים גדולות שלא יכולות לעבור בשופכה ולצאת אל מחוץ לגוף.

כמה זמן לוקח לאבנים גדולות בכליות לצאת מהגוף?

אבנים גדולות עשויות להזדקק לשיטות התערבות רפואית אחרות, כגון טיפול בגלי הלם, או שימוש בגלי אולטרסאונד על מנת לפרק את האבן לפיסות קטנות כדי להקל על יציאתן מהגוף. ללא ההתערבות האבנים לא יוכלו לצאת אל מחוץ לגוף וימשיכו לגדול.

אם רופא בוחר להשתמש בשופכן, הוא מעביר צינורית ארוכה ודקה דרך השופכה של המטופל, עד לשופכן, המחבר בין שלפוחית השתן והכליות. לאחר מכן הוא משתמש באנרגיית לייזר על מנת לפרק את האבנים.

פירוק האבנים באמצעות אנרגיית לייזר

דרכי טיפול באבנים בכליות אפשריות גם באמצעות לייזר. הטיפול בלייזר מתבצע באמצעות העברת מכשיר ארוך ודק דרך הגב אל הכליות, שם הוא מפרק או מסיר את האבנים באמצעות אנרגיית לייזר. הליך זה דורש הרדמה כללית.

לאחר הסרת אבנים גדולות מהכליות, ייתכנו סיכונים לסיבוכים, כגון זיהומים. הרופא נדרש להסביר את הסיבוכים האפשריים למטופל לפני ביצוע ההליך, כך שאם הם יתרחשו, ניתן יהיה לזהות אותם ולטפל בהם בזמן.

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

הנקראים ביותר

אילו מחלות עור נפוצות בילדים?

מחלות ותסמונות שונות אצל ילדים במידה שיש לכם ילד קטן, בגילאים הראשונים לחייו, אתם ודאי יודעים ומכירים כי כאשר ילדים קטנים אשר

וופורייזר מומלץ איך בוחרים נכון?

התחום של אביזרים ומוצרים כאלטרנטיבות לעישון סיגריות הולך ומעשיר את עצמו ממש מדי יום. אנשים מבינים את הנזקים הבריאותיים שיש בעישון סיגריות

מציאות מדומה ברפואה – מה חדש בתחום?

טכנולוגיות חדשות כל הזמן מומצאות ונכנסות לפעולה במגוון רחב מתחומי החיים ובעיקר ברפואה. יש הרבה מאד פרוצדורות וטיפולים קשים שהטכנולוגיות החדשות יכולות

פרסום כתבה באתר

דילוג לתוכן