ייחודיות מערכת הטיפול באמצעות מציאות מדומה

תוכן עניינים

בחמש השנים האחרונות, יותר ויותר מרפאות, בתי חולים ומכונים מאמצים את הטכנולוגיה של טיפול באמצעות מציאות מדומה. יש היום מגוון מערכות, כאשר הפופולארית שבהן נקראית SEE ME. המערכת פועלת באמצעות חיישנים מיוחדים הנקראים חיישני קינקט. המטופל מסתכל על עצמו דרך המסך. דרך הזזת האיברים השונים, הוא פועל במגוון של סביבות פונקציונליות ודינמיות.
באמצעות מערכת זו ניתן לטפל במגוון של מצבים, לרבות: פגיעות טראומה בחוט השדרה; ילדים ומבוגרים שחוו אירוע מוחי; מטופלים עם פגיעת ראש; מטופלים הסובלים מפגיעות ופציעות מתחום האורטופדיה; אנשים הסובלים מניוון שרירים, טרשת נפוצה ועוד מגוון של מחלות, בעיות ומצבים רפואיים.

טיפול באמצעות מציאות מדומה

יתרונות הטיפול באמצעות מציאות מדומה

היתרון הראשון של טיפול באמצעות מציאות מדומה בכך שהוא מתאים לקשת רחבה של גילאים. קיימים טיפולי vr לילדים, מבוגרים וגם קשישים. באמצעות המערכת, ניתן להתאים עבור כל מטופל תכנית אימון ספציפית בהתאם לצרכים הפיזיים ולמטרות שאנו מציבים לפני תחילת כל טיפול.

השיטה שומרת על איזון, כלומר – הרעיון הוא מצד אחד ליצור סוג של אתגר כדי לקדם את המטופל מטיפול לטיפול; ומצד שני, להקפיד שהוא שומר על היכולות והמסוגלות שלו.
המערכת יודעת לנתח את היכולות המוטוריות, הפיזיות, הרגשיות והשכליות של המטופל ולהגדיר את המטלות באופן כזה שמגוון של מרכיבים באים לידי ביטוי בטיפול. כך המטופל זוכה להרגיש שהוא מסוגל, מה שמעודד אותו להצליח גם בפעם הבאה.
באמצעות טיפול מציאות מדומה, ניתן לעבוד על מגוון של מטרות כמו שיפור חוזק וכוח פיזי, חיזוק הזיכרון והיכולות הקוגניטיביות, מהירות תגובה, עיכוב תגובה, שיפור הקואורדינציה, הסיבולת, התמודדות עם הפרעות נפשיות ועוד.

את הטיפול מעבירים מגוון של בעלי מקצוע כמו רופאים, פיזיותרפיסטים, מרפאים בעיסוק, מומחים בפציעות ספורט ועוד.

WhatsApp
Facebook
Twitter
LinkedIn
הנקראים ביותר

חופשה זוגית רומנטית

זוגות שמחפשים חופשה זוגית רומנטית עושים את זה כדי להתנתק מהשגרה, לנוח, לראות קצת תפאורה אחרת ולהתמלא בכוחות ואנרגיות שעוזרים מאד לאחר

רגשות שליליים

יש לא מעט סיבות או נסיבות אשר בגינן אדם זה או אחר עלול להרגיש רגשות שליליים. יתכן ויהיה מדובר בתקופה קצרה וחולפת

עבירות אלימות במשפחה

עבירות אלימות במשפחה נחשבות לחמורות במיוחד בתחום המשפט הפלילי בישראל וכמובן שגם מבחינה חברתית ומשפחתית. יש דרגות חומרה שונות לאלימות ויש השלכות

פרסום כתבה באתר

דילוג לתוכן