ייחודיות מערכת הטיפול באמצעות מציאות מדומה

תוכן עניינים

בחמש השנים האחרונות, יותר ויותר מרפאות, בתי חולים ומכונים מאמצים את הטכנולוגיה של טיפול באמצעות מציאות מדומה. יש היום מגוון מערכות, כאשר הפופולארית שבהן נקראית SEE ME. המערכת פועלת באמצעות חיישנים מיוחדים הנקראים חיישני קינקט. המטופל מסתכל על עצמו דרך המסך. דרך הזזת האיברים השונים, הוא פועל במגוון של סביבות פונקציונליות ודינמיות.
באמצעות מערכת זו ניתן לטפל במגוון של מצבים, לרבות: פגיעות טראומה בחוט השדרה; ילדים ומבוגרים שחוו אירוע מוחי; מטופלים עם פגיעת ראש; מטופלים הסובלים מפגיעות ופציעות מתחום האורטופדיה; אנשים הסובלים מניוון שרירים, טרשת נפוצה ועוד מגוון של מחלות, בעיות ומצבים רפואיים.

טיפול באמצעות מציאות מדומה

יתרונות הטיפול באמצעות מציאות מדומה

היתרון הראשון של טיפול באמצעות מציאות מדומה בכך שהוא מתאים לקשת רחבה של גילאים. קיימים טיפולי vr לילדים, מבוגרים וגם קשישים. באמצעות המערכת, ניתן להתאים עבור כל מטופל תכנית אימון ספציפית בהתאם לצרכים הפיזיים ולמטרות שאנו מציבים לפני תחילת כל טיפול.

השיטה שומרת על איזון, כלומר – הרעיון הוא מצד אחד ליצור סוג של אתגר כדי לקדם את המטופל מטיפול לטיפול; ומצד שני, להקפיד שהוא שומר על היכולות והמסוגלות שלו.
המערכת יודעת לנתח את היכולות המוטוריות, הפיזיות, הרגשיות והשכליות של המטופל ולהגדיר את המטלות באופן כזה שמגוון של מרכיבים באים לידי ביטוי בטיפול. כך המטופל זוכה להרגיש שהוא מסוגל, מה שמעודד אותו להצליח גם בפעם הבאה.
באמצעות טיפול מציאות מדומה, ניתן לעבוד על מגוון של מטרות כמו שיפור חוזק וכוח פיזי, חיזוק הזיכרון והיכולות הקוגניטיביות, מהירות תגובה, עיכוב תגובה, שיפור הקואורדינציה, הסיבולת, התמודדות עם הפרעות נפשיות ועוד.

את הטיפול מעבירים מגוון של בעלי מקצוע כמו רופאים, פיזיותרפיסטים, מרפאים בעיסוק, מומחים בפציעות ספורט ועוד.

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

הנקראים ביותר

טיפים לשיפור חיי המין

מכירים את זה שבהתחלה היחסים הזוגיים שלכם סוערים, מרגשים, מלאי תשוקה וככה גם חיי המין נראים? ככל שהמערכת הזוגית מתקדמת, השגרה נוטה

פרסום כתבה באתר

דילוג לתוכן