רכישת דירה לזוגות צעירים – כל מה שצריך לדעת לפני

תוכן עניינים

זוגות רבים חולמים לרכוש דירה משלהם. הם עובדים קשה, חוסכים שנים רבות ועדיין, מסתבר שמדובר במשימה לא פשוטה כלל וכלל. מחירי הדירות רק עולים כל הזמן ולכן אם נדע איך להיערך לתהליך ולתכנן אותו מראש, הסיכויים שלנו בהחלט יכולים לעלות. כל מה שצריך לדעת על רכישת דירה לזוגות צעירים בפוסט הבא.

 

הישארו מעורבים כל הזמן

ידע הוא כוח. הממשלה ובנק ישראלים משנים כל הזמן את החוקים, הכללים והאחוזים הקשורים לנטילת המשכנתא. לכן, אם אתם בתהליך של חיסכון לקראת דירה, שווה להירשם ל3-5 בלוגים או מגזינים העוסקים בנדל“ן, לקיחת משכנתא, עורכי דין העוסקים בתחום הנדלן“, אדריכלים מובילים ועוד. ככל שהידע שלכם יהיה יותר נרחב, ככה תדעו איך להתנהל בצורה הטובה ביותר.

 

יש קשר ישיר בין מימון הדירה לבין המשא ומתן שמתנהל עליה

עוד בשלב שבו אנחנו מנהלים משא ומתן על דירה כזו או אחרת, עלינו לבדוק האם אנחנו באמת יכולים לעמוד בהוצאות הקשורות אליה, מבלי שנרגיש חנוקים או שנצטרך לשלם יותר כסף ממה שאנחנו יכולים, מה שיוביל להיווצרות בור כלכלי, כזה שקשה מאוד לצאת ממנו. ברוב המקרים, המשא ומתן מתקיים בין הקונה לבין המוכר על המחיר, אבל גם אם נצליח להוריד את המחיר, שווה לשקול לנסות לדחות חלק מהתשלומים. חשוב גם לבדוק כי יש היתכנות למימון הדירה לפני שמגיעים לשלב זכרון דברים ולשלב החתימות.

 

תכננו את לוח התשלומים מול מוכר הדירה

בשלב שבו מתחילים לנסח את החוזה של הדירה, חשוב לשים לב ללוח תשלומים. הכספים ההתחלתיים שנעביר יהיו אלו הקשורים להון העצמי והכספים שילווה לנו הבנק, יגיעו רק בשלבים מאוחרים יותר. במידה והכספים של ההון העצמי לא נזילים, כלומר אין אפשרות להעביר אותם למוכר באופן מיידי, צריך לשים לזה לב, לפני שאנחנו חותמים על החוזה. ברוב המקרים, הבנקים לא משחררים את הכסף על המשכנתא, לפני שסיימנו לשלם את ההון העצמי, חוץ ממקרים מאוד חריגים. מה שחשוב לבדוק זה בעצם שמרגע התשלום של ההון העצמי, עוברים מינימום שלושה חודשים ואז נוכל בעצם לקיים משא ומתן מול הבנק גם על המשכנתא עצמה וגם על התנאים שלה. במידה ואנחנו אמורים לקבל כסף מכל מיני מקורות, כמו למשל חסכונות או קרנות השתלמות, יש לוודא כי הם אכן יהיו זמינים עבורנו ביום שבו אנחנו צריכים לשלם.

מה לגבי שיפוץ?

זוגות רבים לא קונים דירה מקבלן, אלא דירה יד שנייה או דירה ישנה מאוד שדורשת שיפוץ לפני הכניסה. אם אתם מתכננים שיפוץ כמו למשל החלפה של המטבח, החלפת ריצוף, צנרת, החלפה של הדלתות ועבודות נוספות שווה לזכור את זה ולהוסיף את עלות השיפוץ למחיר של הדירה.

 

מה לגבי שמאות?

כשבנק מלווה לנו את הכסף לדירת יד שנייה הוא שם דגש על המחיר של הנכס מול מחיר אותו העריך שמאי מקצועי. המחיר אותו הבנק רואה יהיה הנמוך מבין מחיר הרכישה של הנכס לבין הערכה של השמאי ולכן אתם צריכים לזכור כי עליכם לבדוק היטב האם העסקה משתלמת או לא.

 

לסיכום, קבלת החלטה כמו רכישת דירה לזוגות צעירים היא לא משהו שאנחנו עושים בכל יום ולכן חשוב לשים דגש על תכנון נכון של התהליך, להבין כמה כסף אנחנו צריכים להביא וכמה כסף אנחנו אמורים ללוות, לבדוק את התפקיד של כל בעלי המקצוע הלוקחים חלק בתהליך לרבות שמאי מקרקעין, עורך דין נדל“ן, מתווך ורק אז לקחת את ההחלטה הנכונה ביותר עבורנו.

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

הנקראים ביותר

ארכיטקטורה בעולם הבנייה

אחד הנושאים היותר מדוברים בענף הבניה הוא ארכיטקטורה עתידית. אם מנסים לנחש ולהבין לאיזה כיוון האדריכלות של אמצע שנות ה-2000 הולכת, אין

איפה כדאי לקחת משכנתא ב- 2022?

אחת ההחלטות הגורליות בחיינו, בעיקר בהיבט הכלכלי קשורה לתהליך של לקיחת משכנתא. שאלות רבות עולות בהקשר הזה כמו למשל לכמה כסף להתחייב

פרסום כתבה באתר

דילוג לתוכן