איך העלייה לתורה משפיעה על חתן בר המצווה ומה לקנות לו?

תוכן עניינים

הילד הגיע למצוות? מזל טוב! כעת עליכם ההורים להבין את גודל ההתרגשות שמציפה אותו; האם יעמוד בציפיות של הוריו, משפחתו וחבריו? אילו מתנות הוא צפוי לקבל? האם יזכור את כל מה שעליו לדקלם? ועוד ועוד שאלות וחששות. גלו מהן המתנות הערכיות ביותר שאפשר לרכוש היום לחתן בר המצווה, כדי להקל ולו במעט על ההתרגשות והציפייה.

מעמד העלייה לתורה

ההגעה למצוות היא כשלעצמה מאורע מרגש, אך אין ספק שהעלייה לתורה מעמידה ציפיות רבות כלפי הנער המתבגר, שזה עתה היה ילד. כל האימונים והחזרות לרגע הזה באים לידי ביטוי ברגע אחד של כמה דקות בודדות, ועתה עליו להוכיח את עצמו ולהוכיח, במיוחד להוריו, שהוא כבר איננו ילד, וראוי למעמד. במשפחות רבות נהוג להזמין את המשפחה המורחבת, ואין ספק ששכשכל העיניים מביטות בציפייה בנער, הוא צפוי להתרגש, להתבלבל ולקבל פיק ברכיים.

מתנות ערכיות לבר מצווה

אחת הדילמות הגדולות ביותר כאשר אנו מוזמנים לבר מצווה היא איזו מתנה לקנות עבור הנער שזה עתה הגיע למצוות. לכן אנו שואלים את עצמנו האם נרכוש עבורו מתנה של משחק מחשב או משחק קופסא או האם לבחור מתנה ערכית לבר מצווה של הנער, כמו טלית, תפילין מהודר, תיק לתפילין, או אולי אוחז תפילין?

אוחז תפילין בתור מתנה ערכית לבר מצווה

אחת המתנות היותר מקוריות עבור נער שחוגג את בר המצווה שלו היא לרכוש עבורו אוחז תפילין, או בשמו המקוצר אות. בהגיעו לגיל המצוות על הנער לקיים מידי יום את מצוות הנחת התפילין החלה על כל נער שעבר את גיל המצוות.

לעיתים, בעיקר בשנים הראשונות מלאכת הנחת התפילין היא לא פשוטה כאשר מה שמקשה עליה היא טכניקת הקשירה של רצועת התפילין של היד. במהלך התפילה מוצאים את עצמם נערים רבים עם רצועה לא מהודקת כאשר הם עסוקים בהידוק הקשר וכריכה מחדש של הרצועה על היד שלהם במקום להיות עסוקים בתפילה עצמה. במידה ואותם נערים ישתמשו באות, התפילה תיראה אחרת עבורם כאשר קודם כל הרצועה תהיה מהודקת על היד שלהם והתפילין יהיו מהודרים. מעבר לכך הנער יוכל להתרכז בתפילה ודעתו לא תוסח לכיוונים אחרים מעבר לתפילה עצמה.

ההתרגשות בשיאה? קיראו על צמחי באך להקלה על מתח וחרדות, נדודי שינה ועוד.

 

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הנקראים ביותר

תחומי ההתמחות של אורולוג אונקולוג

אורולוג אונקולוג הוא רופא מומחה בתחום האורו אונקולוגיה. המומחיות של אורולוג אונקולוג היא בגילוי, טיפול וכמובן מניעת מחלות וגידולים סרטניים במערכת השתן

פרסום כתבה באתר