לימוד חווייתי – ללמוד דרך משחק

תוכן עניינים

בתור הורים לילדים, אנחנו כל הזמן רוצים ללמד אותם דברים ולהעשיר את ארסנל המידע שיש להם. הידע אליו הילדים שלנו נחשפים משתכלל ומתחדד ככל שהם גדלים. יחד עם זאת, ילדים הם יצורים סקרנים מטבעם. הם כל הזמן רוצים לחקור, לדעת ושואלים שאלות. לכן, יש כאן נקודת פתיחה שבאה לטובתנו, המבוגרים, בתוך עולם הילדים. יש המון דרכים ללמד את הילדים שלנו דברים שחשוב לנו להעביר להם, למשל: דרך שירים, סיפורים, ציור ואומנות. אחת הדרכים היותר טובות להעביר לילדים שלנו מידע היא בשיטת לימוד חווייתי.
למשל – בעזרת משחקים חינוכיים. ברגע שהילדים שלנו חווים את הלימוד דרך משחק הרבה יותר קל להם לקלוט את המידע, לעבד אותו ולא פחות חשוב – לזכור וליישם אותו לפעם הבאה. הם מתחברים לחוויה, זה בשפה שלהם.

לימוד חווייתי

מה נעביר לילדים באמצעות לימוד חווייתי?

כמובן שהתשובות לשאלה זו הן אינסופיות וזה גם ממש תלוי בגיל הילדים. עם כל זאת, הנה כמה דוגמאות לדברים חשובים, אותם שהורים רבים רוצים ללמד את הילדים שלהם, ואיך לעשות את זה דרך משחק:

  • לנצח ולהפסיד: יש ילדים שהרבה יותר קשה להם ללמוד להפסיד או לוותר על משהו. אם אתם רוצים ללמד את הילדים שלכם את שני הצדדים של המטבע, שחקו איתם את משחק הכיסאות המוזיקליים. אם הילדים קטנים, תוכלו בהתחלה לוותר להם ולתת להם לתפוס את הכיסא. עם הזמן, הוציאו כסאות, תפסו את הכיסא ותנו להם לחוות את תסכול ההפסד. בזמן רגוע, תוכלו להסביר שפעם זה ככה – ופעם זה ככה. עם הזמן, הילד ידע לקבל הפסד בצורה יותר בוגרת.
  • אנגלית: לימוד אנגלית דרך משחק מוכיח את עצמו פעם אחר פעם. יש המון משחקים ללימוד אנגלית, איתם אפשר לשחק עם הילדים, כדי ללמד אותם את השפה: משחק הזיכרון, רביעיות, פאזלים, חוברות יצירה ועוד. התאימו את המשחקים לגילאים של הילדים ועשו את התהליך בהדרגה.
  • נימוסים והליכות: בחרו אחת לשבוע שלושה נימוסים והליכות שאתם רוצים ללמד את הילדים שלכם. למשל, איך נהוג לאכול בשולחן, מה נהוג לומר שעושים משהו לא בסדר, איך עושים מעשה טוב ועוד.
    קיימו הצגה מול הילדים לכל מיני מצבים וסיטואציות שקשורים למה שבחרתם. אפשרו לילדים לתת פתרונות למצבים השונים.
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הנקראים ביותר

פרסום כתבה באתר

דילוג לתוכן