קניית בית מכונס נכסים – כדאי או לא?

תוכן עניינים

קניית בית מכונס נכסים היא סוג של עסקה אותה רבים מחפשים. ראשית, נסביר מהי: לעיתים, על אנשים שחייבים הרבה מאוד כסף ומודיעים על פשיטת רגל, ממונה נאמן שמוכר את הנכסים שלהם בכדי להחזיר כסף לנושים של אותו אדם. כך, במידה ואותו חייב הוא בעל דירה – ימכור כונס הנכסים את הדירה למרבה במחיר באמצעות מכרז.

היתרונות של קניית בית מכונס נכסים הם כי ייתכן ונקנה את הדירה במחיר זול יחסית לערך השוק שלה. לכן, כבר במעמד הרכישה הצלחנו להרוויח כסף. מעבר לכך, הדירה נמכרת ללא עמלת תיווך ואף אין צורך לשלם שכר טרחה לעורך דין, שכן כונס הנכסים הוא זה שאחראי על הצד המשפטי.
מאידך, יש גם חסרונות: הבולט מביניהם הוא כי הדירה נמכרת כמו שהיא. לעיתים היא במצב ירוד, אשר מחייב שיפוץ. לעיתים ייתכן ונקבל גם בית עם חריגת בנייה, היות ואין חובה לעשות בדק בית, או לבחון את היתר הבניה אל מול הבניה בפועל.

קניית בית מכונס נכסים

משכנתא בעת קניית בית מכונס נכסים

מבחינת ההיבט הכספי, רכישה מכונס נכסים תיעשה בדיוק כמו שנרכוש כל דירה אחרת. בשל כל, יהיו מקרים בהם נצטרך כמובן לקחת משכנתא במידה ואין לנו את כל הסכום בכדי לשלם עבור הבית. לשם כך מומלץ לפנות אל ייעוץ משכנתאות מיועץ מומחה אחד או שניים ולבחון איך תוכלו לקבל את המשכנתא הטובה ביותר.
מומלץ לעלות ככל הניתן את ההון העצמי אותו אתם מביאים לעסקה, שכן הדבר יוריד משמעותית את גובה ההחזרים החודשיים של המשכנתא כלפי הגוף המממן.
אחת הדרכים המומלצות היא לקיחת הלוואה מבן משפחה בכדי לעלות את גובה ההון העצמי אותו אנו נביא לעסקה.

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הנקראים ביותר

פרסום כתבה באתר

דילוג לתוכן