על מה אתם צפויים לעבוד בטיפול זוגי?

תוכן עניינים

כל מי שאי פעם היה במערכת יחסים זוגית, יכול להעיד עד כמה משברים הם חלק בלתי נפרד מהקשר, מסיבות רבות ומגוונות. הדבר החשוב ביותר הוא לא לוותר כל כך מהר, אלא לנסות להבין מעין נובע אותו המשבר ולטפל בו בצורה ממוקדת שתאפשר את המשכת הקשר. כיצד ניתן לעשות זאת בצורה הטובה ביותר? באמצעות טיפול זוגי, כמובן. במה יוכל לעזור לכם טיפול שכזה? מייד תבינו.

 

על טיפול זוגי ודימוי עצמי נמוך

מקרה שכיח שמוביל בני זוג לטיפול זוגי, הוא כאשר אחד מהצדדים סובל מבעיית דימוי עצמי נמוך, מה שגורם לו למחשבות שליליות על כך שהוא אינו ראוי לבן הזוג וכי ישנו סיכוי שיעזוב אותו. הדבר מתבטא בשטח גם בחוסר ביטחון מול בן הזוג, מה שמוביל במקרים רבים למשבר בזוגיות. דימוי עצמי נמוך בזוגיות יכול להיות קיים בדרגות חומרה שונות, וכאשר לא מטפלים בכך, הדבר באמת עשוי בסופו של דבר לגרום לסיום הקשר. במהלך הטיפול הזוגי פותחים את הבעיה בפני בן הזוג, מנסים לברר מה גורם לבעיית הדימוי העצמי הנמוך, כיצד זה מתבטא בקשר וגורם לבעיות, ואיך ניתן לשפר את הביטחון העצמי ולהתמודד עם המשבר.

בעיות תקשורת בזוגיות

גם בעיות תקשורת נחשבות למאוד שכיחות בקרב בני זוג שמגיעים לטיפול זוגי. הדבר יכול להתבטא בחוסר תקשורת, כאשר אחד מהצדדים או שניהם מאוד מסוגרים, שומרים כל דבר בבטן ולא מתקשרים ביניהם כמו שצריך, ולמעשה לא מבינים אחד את השני כמו שצריך. ישנם גם מקרים הפוכים בהם התקשורת פתוחה מידי, כאשר אחד מבני הזוג נוהג לומר את כל אשר על ליבו ללא מחסומים. לא כל אדם מסוגל להתמודד עם כך, והדבר תלוי מאוד באופי של שני בני הזוג והאם הם מסוגלים להכיל ולהתמודד עם ביקורת. במהלך הטיפול הזוגי עוזר המטפל לבני הזוג להבין את הנקודות הרגישות שגורמות לבעיות התקשורת ביניהם, להבין כיצד לגשר על הפערים ולהתמודד טוב יותר עם ריבים שצצים.

 

שגרה בזוגיות וההתאהבות שחולפת

קשר זוגי מתחיל פעמים רבות בהתאהבות סוחפת, שלאורך הזמן פוחתת בעוצמתה ומוחלפת ברגשות אחרים של ידידות, חברות וכו'. במקרים אחרים, נכנסים לקשר זוגי ממקום אחר, שאינו כולל התאהבות כלל, מה שמאפיין זוגות שנמצאים בפרק ב' של חייהם וזוגות מבוגרים. לשני מקרים אלו מתווספת השגרה הזוגית, שעשויה לגרום למשברים ככל שהנפש נעשית מפוקחת יותר למצב ובני הזוג מתרגלים אחד לשני. הטיפול הזוגי במקרים שכאלה נועד לגשר על הפערים הללו, שבין התאהבות התחלתית לשגרה זוגית, במטרה לגרום לקשר להתחזק ולא לדעוך לאיטו.

 

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

הנקראים ביותר

טיפים לשיפור חיי המין

מכירים את זה שבהתחלה היחסים הזוגיים שלכם סוערים, מרגשים, מלאי תשוקה וככה גם חיי המין נראים? ככל שהמערכת הזוגית מתקדמת, השגרה נוטה

מה צריך לדעת על פסיכוזה?

פסיכוזה היא תופעה מעולם הפסיכיאטריה והיא למעשה מתארת מצב שבו אדם זה או אחר מאבד אחיזה במציאות ומתנהג לא רק בצורה שאינה

פרסום כתבה באתר

דילוג לתוכן