עבירות אלימות במשפחה

תוכן עניינים

עבירות אלימות במשפחה נחשבות לחמורות במיוחד בתחום המשפט הפלילי בישראל וכמובן שגם מבחינה חברתית ומשפחתית. יש דרגות חומרה שונות לאלימות ויש השלכות חמורות גם לטווח ארוך הן על מי שמתנהג באלימות והן על מי שנהגו כלפיו באלימות. כאשר מדובר במקרים של אלימות במשפחה הרי שמלכתחילה אירועים אלה ייחשבו כחמורים במיוחד, שכן הבית והמשפחה אמורים להיות המקומות הבטוחים והטובים ביותר עבור כל בני המשפחה ולכן אם זה לא המצב הרי שבמקרים חמורים יהיה צורך להרחיק מן הבית את מי שמתנהג באלימות או את מי שחווה אותה. כאשר מדברים על אלימות במשפחה יכולים אלה להיות מקרים מכל הסוגים – אלימות של אחד ההורים כלפי ההורה השני, אלימות של אחד או שני ההורים כלפי הילדים וגם יתכן מצב שבו אחד מהאחים מתנהג באלימות כלפי האחים האחרים או כלפי ההורים.

 

המשמעות וההשלכות של אירועי אלימות במשפחה

המשמעות הראשונית של אירועי אלימות, במשפחה או מחוצה לה הוא העניין הגופני. תיתכן פגיעה ממשית שתפגע בגופו של מי שנהגו כלפיו באלימות ויתכן שהוא יצטרך להגיע לרופא או חלילה אפילו לבית חולים. מעבר לזה יש את ההשלכות המשפטיות והמשפחתיות – האם היה מדובר במקרה חד פעמי? האם מדובר בדפוס התנהגות שגרתי של אותה משפחה? חשוב להבין לעומק מה בדיוק קרה – האם בוצע מעשה סדום או שמא מדובר באלימות פיזית? חשוב לפעול במקביל בשני המישורים – גם הבנה מעמיקה של מה עבר על הצד הפוגע וכמובן לטפל במי שנפגע. מצד אחד, משפחה כאמור אמורה להיות הגרעין הבטוח והטוב ביותר עבור כל אדם בכל גיל, מצד שני – אם בבירור המעמיק יתברר שמדובר במקרי אלימות שחוזרים על עצמם הרי שיהיה צורך שגורמי הרווחה והמדינה יבדקו לעומק את האפשרות של הרחקת מי מהצדדים מהבית המשפחתי המשותף.

 

 

הטיפול במקרי עבירות אלימות במשפחה

ברגע שמבינים שאירוע זה או אחר שקרה הוא אירוע שצריך לתייג אותו כמקרה של אלימות במשפחה הרי שיש לא מעט מישורים לטפל בהם וכמה אנשי מקצוע שצריכים להיכנס לתמונה – עורך דין כדי למצות את הדין עם הצד הפוגע, גורמי רווחה במידה ומדובר בילדים צעירים שצריך להרחיק מבן המשפחה הפוגע ולמצוא עבורם מסגרות חינוכיות או משפחתיות מתאימות לגילם, אנשי חינוך ועובדים סוציאליים שילוו את התהליך ויוודאו שמה שקורה קורה לטובתם של אלה שנפגעו. מומלץ מאד שעורך דין גם כן יהיה בתמונה, מה שיבטיח מיצוי הדין עם הצד הפוגע. מכאן קל יותר להבין שלמקרים של אלימות במשפחה יש לא מעט השלכות ולכן חשוב מאד לדעת מה קורה מסביב ולסייע בכל מצב שבו מתעורר חשד למקרים שכאלה. ישנה אחריות חברתית לדעת שכל מי שנמצא במעגלים החברתיים השונים חי ברווחה ובשקט.

WhatsApp
Facebook
Twitter
LinkedIn
הנקראים ביותר

חופשה זוגית רומנטית

זוגות שמחפשים חופשה זוגית רומנטית עושים את זה כדי להתנתק מהשגרה, לנוח, לראות קצת תפאורה אחרת ולהתמלא בכוחות ואנרגיות שעוזרים מאד לאחר

רגשות שליליים

יש לא מעט סיבות או נסיבות אשר בגינן אדם זה או אחר עלול להרגיש רגשות שליליים. יתכן ויהיה מדובר בתקופה קצרה וחולפת

טיפים לשיפור חיי המין

מכירים את זה שבהתחלה היחסים הזוגיים שלכם סוערים, מרגשים, מלאי תשוקה וככה גם חיי המין נראים? ככל שהמערכת הזוגית מתקדמת, השגרה נוטה

פרסום כתבה באתר

דילוג לתוכן