פגיעה במערכת העצבים

תוכן עניינים

מערכת העצבים היא אחת מהמערכות החשובות ביותר בגוף האדם ויש לה ממשקים עם כל האיברים הפנימיים כמעט. היא חולשת על פני כל הגוף, מכף רגל ועד ראש וכאשר היא פועלת בצורה מתואמת, תקינה ובריאה הגוף כולו בעצם הופך ליחידה אחת עצמאית שיש בה בקרה על התפקוד התקין של כל המערכות והאיברים. פגיעה במערכת העצבים עלולה להיות משמעותית וקריטית, שכן המשמעות היא שהאזור שבו העצבים לא פועלים כמו שצריך יהיה חשוף לבעיות ולחוסר תקשורת עם המוח ועם שאר אזורי הגוף. את מערכת העצבים אפשר לדמות לרשת חשמלית שבה כל הנקודות (עצבים) צריכים להוביל זרם חשמלי על מנת לסגור מעגל.

 

מה עושים כשיש חשד לבעיה בתפקוד מערכת העצבים?

בדומה למערכות נוספות בגוף – מערכת העצבים חייבת לפעול בצורה תקינה כל הזמן וללא הפסקה. המשמעות של פגיעה במערכת העצבים היא שהמוח לא יקבל אותות מהאזורים בגוף שבהם העצבים לא מתפקדים ולכן תיתכן קבלת פרשנות לא נכונה למצבים יומיומיים כאלה ואחרים. כאשר יש חשד לתפקוד לא תקין של מערכת העצבים חשוב לפנות אל רופא נונחה בנוירולוגיה שיבצע בדיקת EMG או כל בדיקה אחרת מהארסנל המקצועי שלו כדי להבין בדיוק מה המשמעות של החשד שהתעורר, האם אכן יש בעיה במערכת העצבים ועל סמך הבדיקה יציע את המשך המעקב או הטיפול המתאים.

 

 

החידושים בתחום הנוירולוגיה

אי אפשר להשוות בין תחומי הרפואה השונים ולכל אחד מהם יש את החשיבות הבריאותית שלו מבחינת המטופל המדובר. ענף הנוירולוגיה נחשב למאתגר במיוחד, שכן אין זה פשוט לעקוב אחרי התפקוד התקין של מערכת העצבים ולכן אין זה פשוט לאבחן או לאתר בעיות. רוב הבדיקות המתקדמות מבוססות על זרמים חשמליים קלים וכמעט בלתי מורגשים שבעזרתם אפשר להבין מה רמת התפקוד של העצבים שנבדקים. על סמך התוצאות של הבדיקה הנוירולוג יוכל לקבל החלטות רפואיות ולהציע לכל מטופל ונבדק את הטיפול או המעקב הכי טוב שיכול לעזור למצב הספציפי שלו ולרמת החומרה של הבעיה שאובחנה.

WhatsApp
Facebook
Twitter
LinkedIn
הנקראים ביותר

הפרעות בדיבור

התחום של התפתחות שפה, רכישת שפה ותפקוד תקין של חלל הפה והדיבור מוכר מאד להורים בדרך כלל, שכן הם מבצעים את המעקבים

פרסום כתבה באתר

דילוג לתוכן