המדריך השלם להתמודדות עם גמישות יתר ילדים

תוכן עניינים

במקרים בהם ילדים מסוגלים להזיז את הגוף מעבר למה שכולם יכולים, סביר להניח כי מדובר על מצב של גמישות יתר. בעוד כי הדבר יכול לשרת אותם, כמו למשל כאשר מדובר על התעסקות בתחומי ריקוד או ספורט, חשוב לציין כי גמישות יתר ילדים היא לא פשוטה כלל, והיא אפילו יכולה להוביל למצבים של כאבים ונוקשות במפרקים. אז מתי תופעת גמישות יתר ילדים באמת יכולה לפגוע באורח החיים, איך ניתן לדעת שמדובר על מצב זה ומהן דרכי הטיפול האפשריות? ובכן, במהלך כתבה זו, המומחים שלנו יסבירו לכם כל מה שצריך לדעת בנושא זה וכל הסובב סביב נושא זה. 

 

קצת רקע

בעת בה אנו מדברים על נושא זה, חשוב מאוד לציין כי ברוב המקרים תופעה זו לא תפגע באורח החיים או תביא איתה בעיות נלוות. אולם, במקרים מסוימים ילדים יכולים לסבול גם מתסמינים נוספים, ביניהם ניתן למנות:

  • כאב ונוקשות בשרירים או במפרקים
  • "קליקים" במפרק
  • פריקות של המפרק או לסירוגין, תת-פריקות
  • תחושת עייפות 
  • פציעות חוזרות, לרבות נקעים
  • עור מתוח או דק

 

מה גורם למקרים שונים של גמישות יתר ילדים?

לפני שתחפשו אחר ראומטולוג ילדים מומחה שיוכל לסייע לכם להתמודד ולקבל דרכי טיפול מועילות כפי שתוכלו לעשות בעת ביקור באתר amarilyo.com, חשוב מאוד להכיר את הסיבות הנפוצות ביותר לתופעת גמישות יתר אצל ילדים. ובכן, בין כל הסיבות העיקריות ניתן למנות תסמונות נדירות, תסמונות אשר נובעות ממחלות שונות של רקמת החיבור. למעשה, מדובר על תסמונות גנטיות שבהן יש שינוי מסוים באותן מולקולות אשר מרכיבות את רקמות החיבור, ומצב זה בעצם מביא לכך שרקמת החיבור תאבד את גמישותה ותהפוך להיות רפויה – מה שמוביל לאותו מצב של גמישות יתר. 

 

 

אז איך מטפלים?

לאחר שקיבלתם קצת רקע על תופעה זו אצל ילדים, והבנתם מה יכולים להיות הגורמים האפשריים – בוודאי כעת אתם תוהים מהן דרכי הטיפול. ובכן, חשוב מאוד לציין כי לתופעה זו לא קיים טיפול תרופתי מכל סוג שהוא, ולכן דרך הטיפול הנפוצה והמומלצת ביותר היא באמצעות טיפול תמיכתי ותנועתי אשר מתבצע בהתאמה אישית למטופל. במסגרת אותו טיפול, תבוצע פעילות גופנית כנגד התנגדות מתונה, כאשר המטרה העיקרית היא בעצם לחזק את השרירים שעוטפים את הרצועות, באופן שאפילו יכול לסייע לחזק את המפרקים. ברוב המקרים, כאשר מדובר על גמישות יתר אצל ילדים אחד מסוגי הספורט המומלצים ביותר הוא שחיית חזה, אם כי כדאי לשקול גם את האפשרות של ספורט מסוג פילאטיס מאחר וגם הוא מביא לתוצאות מרשימות לא פחות. כמובן שעליכם להיעזר בשירותיו של פיזיותרפיסט מומחה שמכיר את התופעה היטב ובהתאם לכך, יידע כיצד לבחור את הטיפול הטוב ביותר עבור הילד שלכם. 

WhatsApp
Facebook
Twitter
LinkedIn
הנקראים ביותר

פגיעה במערכת העצבים

מערכת העצבים היא אחת מהמערכות החשובות ביותר בגוף האדם ויש לה ממשקים עם כל האיברים הפנימיים כמעט. היא חולשת על פני כל

הפרעות בדיבור

התחום של התפתחות שפה, רכישת שפה ותפקוד תקין של חלל הפה והדיבור מוכר מאד להורים בדרך כלל, שכן הם מבצעים את המעקבים

פרסום כתבה באתר

דילוג לתוכן