כל מה שחשוב לדעת לפני שמגיעים אל אורולוג ילדים

תוכן עניינים

במקרים של זיהומים בדרכי השתן, הרי שיהיה צורך לערוך טיפול אצל אורולוג ילדים, אם כי ידע מקדים בהחלט יכול לעזור לקבל רקע באשר לדרכי ההתמודדות עם המצבים השונים. בדיוק לשם כך, החלטנו בכתבה זו להסביר לכם על זיהומים בדרכי השתן בילדים, ההבדלים ביניהם וכל מה שתצטרכו לדעת לפני שתגיעו אל אורולוג ילדים.

 

קצת רקע על אורולוג ילדים

בשל הבדלים אנטומיים, כאשר מדובר על ילדים, זיהומים בדרכי השתן יהיו שכיחים יותר בקרב בנות שכן, המספרים עומדים על בין 3% ל-5% בבנות לעומת 1% שכיחות בקרב הבנים. אולם, חשוב מאוד לציין כי לפני שאתם הולכים לטיפול אצל אורולוג ילדים, בהחלט תוכלו להפחית את תדירותן של הזיהומים בדרכי השתן על ידי הקפדה על שמירת אזור הגניטליה נקי והיגייני. 

 

מהם הסיכונים הטמונים בדבר?

בעת בה אנו מדברים על זיהומים בדרכי השתן בקרב ילדים, חשוב מאוד להדגיש כי זיהום אשר מגיע לכליה עלול להביא להצטלקות שלה, כאשר אזור מצולק אינו מתפקד, וצלקת נרחבת למעשה עלולה לפגוע ישירות בתפקוד הכליה. זיהומים אלו בדרך כלל מופיעים בקרב ילדים בגילאי ילדות וינקות, אם כי חשוב להדגיש שלא מדובר על תופעה שכיחה כדוגמת זיהומים נגיפיים בדרכי הנשימה, אך אין להקל בה ראש מאחר וכאמור, מדובר על תופעה שעלולה להביא איתה מספר סיבוכים, לרבות זיהומים שעלולים להגיע לכליות.

 

מהם הגורמים של זיהומים בדרכי השתן?

בכ-80% מהמקרים, הגורם המרכזי של זיהומים בדרכי השתן הוא חיידק אי קולי, שהוא בעצם אחד מהסוגים השונים של חיידקי המעיים. ובכן, המבנה האנטומי של גוף האדם מקל רבות על התפתחותם של זיהומים בדרכי השתן, זאת בשל הקרבה של פי הטבעת אל פתח הפין או הפות. בשל העובדה כי אזורים אלו אינם מצטיינים בסטריליות, חיידקי המעיים השונים, ובראשם חיידק האי קולי, עלולים לעבור בקלות את המרחק הקטן הזה, לעלות במעלי דרכי השתן ובכך בעצם להביא לדלקת. כאשר מדובר על דלקת בדרכי השתן בקרב ילדים, זכרו כי ידע מקדים הוא המפתח – אותו תוכלו לרכוש בין היתר בעת ביקור באתר druri.co.il.

WhatsApp
Facebook
Twitter
LinkedIn
הנקראים ביותר

פגיעה במערכת העצבים

מערכת העצבים היא אחת מהמערכות החשובות ביותר בגוף האדם ויש לה ממשקים עם כל האיברים הפנימיים כמעט. היא חולשת על פני כל

הפרעות בדיבור

התחום של התפתחות שפה, רכישת שפה ותפקוד תקין של חלל הפה והדיבור מוכר מאד להורים בדרך כלל, שכן הם מבצעים את המעקבים

פרסום כתבה באתר

דילוג לתוכן