ממה נגרם כאב ראש במצח?

תוכן עניינים

כאב ראש במצח

כאב ראש במצח נחשב לאחת מהתלונות השכיחות ביותר. מדובר בכאב שנע בין קל לקשה מאוד, כאשר אחד הקשיים עם כאב מהסוג הזה הוא שמאוד מאתגר לעלות על הסיבה שהוא נוצר.

 

ברגע שמצליחים להבין מה הסיבה, הרבה יותר קל לטפל ואף למנוע את הופעת הכאב. הנה כמה מהסיבות השכיחות שמובילות  לכאבי ראש וחיפוש אחר טיפולים כגון דיקור, בוטוקוס לכאבי ראש, תרופות למיניהן, טיפולים אלטרנטיביים ועוד.

  1. שינויים במזג האוויר – אנשים רבים סובלים מכאב ראש במצח בתקופה של עונות מעבר המאופיינות בשינויים קיצוניים במזג האוויר, יובש, לחות, שינויים בשעות האור ועוד. מזג האוויר משפיע על השעון הביולוגי שלנו ואז נוצר הכאב.
  2. שינה – אנשים הסובלים מקושי לישון כמו שצריך בלילה, אנשים שמתעוררים המון פעמים בלילה ומתקשים לחזור לישון, אנשים שעובדים בלילה וישנים ביום, אנשים שפתאום בסוף השבוע ישנים יותר שעות מבדרך כלל יכולים לחוות כאב ראש במצח.
  3. תזונה – משקאות ומאכלים המכילים קפאין, אלכוהול, מאכלים עתירים בשומנים או סוכרים, גבינות שמנות, שוקולד – אלו ועוד יכולים להוביל להופעה של כאבי ראש מכל מיני סוגים.
  4. מחלות ותרופות – יש כל מיני סוגים של מחלות שיכולים להוביל להופעה של כאב ראש. למשל אלרגיות, סינוסיטיס, דלקות מסוגים שונים.

 

אלו הן הסיבות השכיחות ביותר אבל יש גם גורמים נוספים שיכולים להוביל לכאב ראש במצח כמו למשל סטרס גבוה, פעילות גופנית מאומצת, בעיות בראייה ועוד, המחייבים טיפול או תרופה למיגרנה וכאבי ראש.

איך מטפלים בכאב ראש במצח?

במידה ומדובר בכאב ראש שמגיע אחת לתקופה, כדור חזק דיו אמור לסייע ולהפיג את הכאב. במידה ומדובר כבר בתופעה של ממש, מומלץ לגשת לרופא המשפחה לטובת כל סוג של טיפול בכאב ראש, לקבל הפניה לנוירולוג שיאבחן את הסיבות שיכולות לגרום לכאב הראש ויתאים עבורנות תכנית טיפול מתאימה בהתאם לאורח החיים שלנו, עוצמת ותדירות הכאבים.

 

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

הנקראים ביותר

אילו מחלות עור נפוצות בילדים?

מחלות ותסמונות שונות אצל ילדים במידה שיש לכם ילד קטן, בגילאים הראשונים לחייו, אתם ודאי יודעים ומכירים כי כאשר ילדים קטנים אשר

וופורייזר מומלץ איך בוחרים נכון?

התחום של אביזרים ומוצרים כאלטרנטיבות לעישון סיגריות הולך ומעשיר את עצמו ממש מדי יום. אנשים מבינים את הנזקים הבריאותיים שיש בעישון סיגריות

מציאות מדומה ברפואה – מה חדש בתחום?

טכנולוגיות חדשות כל הזמן מומצאות ונכנסות לפעולה במגוון רחב מתחומי החיים ובעיקר ברפואה. יש הרבה מאד פרוצדורות וטיפולים קשים שהטכנולוגיות החדשות יכולות

פרסום כתבה באתר

דילוג לתוכן