בריאות שיניים לילדים – איך שומרים עליה?

תוכן עניינים

אם יש משהו אחד שניתן למצוא עליו הסכמה רווחת בקרב מרבית בני האדם ברחבי הארץ ובעולם כולו ככלל – זה העובדה שאין ספק שלבריאות השיניים ולשמירה על ניקיון השיניים – ישנה חשיבות רבה בחברה בה אנחנו חיים. בסופו של דבר, הנוסחה היא דיי פשוטה להבנה – אדם שמחזיק בשיניים לא בריאות ולא מטופחות, יתפוס לעצמו רושם ראשוני כזה או אחר בעיניי הסביבה, זאת בשונה מאדם שמחזיק בשיניים אסתטיות ובריאות. בשורות הקרובות, ניגע ונדון בסוגיה חשובה מאוד – בריאות שיניים לילדים. מה היא החשיבות של בריאות שיניים לילדים, וכיצד נוכל להגיע אליה?

בתור התחלה – על חשיבות בריאות השיניים אצל ילדים

בשורות הקרובות, עסקנו בעיקר בהבנה של – מה היא החשיבות הכוללת של בריאות השיניים אצל בני אדם. כעת, אנחנו נוגעים בסוגיה הזו מנקודה טיפה שונה, והיא – החשיבות של בריאות השיניים עבור ילדים. אצל ילדים, מדובר על סוגיה מורכבת יותר – ילדים מחזיקים בשיניים חלביות, שיניים שעתידות להתחלף בשלב מסוים בשיניים קבועות. החשיבות בשמירה על בריאות השיניים בגיל הזה – זה העובדה שעל מנת שהילדים שלנו יוכלו לפתח שיניים בוגרים בריאים – עלינו לדאוג לבריאות השיניים שלהם כבר מגיל צעיר. כדי לשמור על שיניים של ילדים, כדאי לקחת את הילדים לטיפול קבוע אצל רופא שיניים, זאת לדוגמת – רופא שיניים ברעננה.

מה עוד כדאי לדעת?

ובכן, אנשים רבים בטוחים, כי מכיוון והילדים שלנו נולדים ללא שיניים וצומחות להם בגילאים מוקדמים שיני חלב, אין משמעות לצחצוח ולשמירה על בריאות הפה והשיניים. אבל, מחשבה זו איננה נכונה בכלל וההיפך הוא הנכון. חשוב לשמור על שיני החלב ולהקפיד לצחצח לילדים את השיניים כבר מגיל של כמה חודשים, כאשר השיניים יוצאות לראשונה. בהתחלה כדאי לרכוש אצבעון ולצחצח את השיניים בעדינות רבה, סוג של עיסוי עם מעט מאוד משחה ולאט לאט, כאשר כל השיניים יוצאות, לעבור למברשת שיניים קטנה ועדינה המתאימה לפעוטות. ככל שנקפיד על ההרגל הזה ונשמר אותו, בריאות השיניים תופנם אצל הילדים שלנו והם יבינו את החשיבות.

טיפים לשמירה על שיניים בריאות

צחצוח שיניים – לפחות פעמיים ביום ולפחות 3 דקות לצחצוח. חשוב שהצחצוח יהיה עדין מאוד ועם מברשת המתאימה לילדים.

הימנעות משקאות ומזונות מתוקים אשר פוגעים בבריאות השיניים. כמובן שרוב הילדים אוהבים מאוד מתוק, ולא כדאי להגביל את זה לחלוטין, אבל כן כדאי למנן את הצריכה, משום שהיום כמעט כל דבר שהילדים שלנו מכניסים לפה, מכיל סוכר.

שיננית ביקור קבוע אצל שיננית ישמור על בריאות השיניים אצל ילדים

רופא שיניים ביקורת תקופתית אצל רופא שיניים היא ביקורת חשובה מאוד למצב התפתחות השיניים של אותם הילדים

WhatsApp
Facebook
Twitter
LinkedIn
הנקראים ביותר

פגיעה במערכת העצבים

מערכת העצבים היא אחת מהמערכות החשובות ביותר בגוף האדם ויש לה ממשקים עם כל האיברים הפנימיים כמעט. היא חולשת על פני כל

פרסום כתבה באתר

דילוג לתוכן