טיפול רגשי לילדים – למצוקות, חרדות ועוד

תוכן עניינים

טיפול רגשי לילדים הוא אמצעי המסייע לקיים שינוי מהותי בחייהם של ילדים רבים במישורים כמו המישור הרגשי, הקוגנטיבי, ההתנהגותי והחברתי. כשילד חווה קושי ולא משנה מאיזה סוג כמעט תמיד זה בא לידי ביטוי ברגשות שלו ובנפשו העדינה. יש המון סוגים של מטפלים וטיפולים המתאימים לילדים בקשת רחבה של בעיות רגשיות. בין סוגי הטיפולים ניתן למנות טיפול רגשי באמנויות, טיפול פסיכולוגי לילדים, טיפול משפחתי, טיפול קוגנטיבי התנהגותי בגישת CBT, הדרכות הורים בכל מיני גישות ועוד.

מה המטרות של טיפול רגשי לילדים?

המטרות העיקריות של טיפול רגשי הן ליצור קשר אמין בין המטופל לבין עצמו ובין המטופל – הילד למטפל. לכן, אחד הדברים הכי חשובים כאשר פונים לטיפול רגשי הוא הקשר והכימיה שנוצרים בזמן הטיפול. מטרה נוספת היא לאפשר למטפל להכיר את עולמו הפנימי של הילד וכך להעלות את המודעות הרגשית שלו. כך עבור ילדים במסגרות רגילות, אבל גם עבור ילדים המתגוררים במסגרת פנימיות טיפוליות למשל, שם הצוות המקצועי מספק מענה רגשי.

 

דרך הטיפול הרגשי ניתן פעמים רבות לשפר את הדימוי והבטחון העצמי שלי הילד, ליצור הערכה עצמית חיובית וחזקה, לפתח יכולות חיוביות כמו הנאה, אושר ושמחת חיים, לשפר את השליטה העצמי ויכולת הארגון הפנימי של הילד ולאפשר לו להגיע לאיזון מיטבי.

איך אני אדע שהילד שלי זקוק לטיפול?

אם הילד חווה מצוקה או בעיה רגשית, סובל מפחדים או חרדות שלא חולפים, יש לו קושי להסתגל או שהוא מפתח. התנהגויות מסוימות, אם הוא סובל מלקויות למידה, הפרעות קשב וריכוז, בעיות שפה או תקשורת, כדאי לפנות לטיפול רגשי. גם כשהילד מפתח קשיים חברתיים, הביטחון העצמי שלו נמוך או שהוא חווה אירוע המכביד על היכולת שלו לחזור למסלול כמו גירושים, מחלה של בן משפחה קרוב, אבדן או כל טראומה אחרת שערערה אותה, גם אז מומלץ לפנות לטיפול.

WhatsApp
Facebook
Twitter
LinkedIn
הנקראים ביותר

חופשה זוגית רומנטית

זוגות שמחפשים חופשה זוגית רומנטית עושים את זה כדי להתנתק מהשגרה, לנוח, לראות קצת תפאורה אחרת ולהתמלא בכוחות ואנרגיות שעוזרים מאד לאחר

רגשות שליליים

יש לא מעט סיבות או נסיבות אשר בגינן אדם זה או אחר עלול להרגיש רגשות שליליים. יתכן ויהיה מדובר בתקופה קצרה וחולפת

עבירות אלימות במשפחה

עבירות אלימות במשפחה נחשבות לחמורות במיוחד בתחום המשפט הפלילי בישראל וכמובן שגם מבחינה חברתית ומשפחתית. יש דרגות חומרה שונות לאלימות ויש השלכות

פרסום כתבה באתר

דילוג לתוכן