הפרעות נפשיות אצל ילדים

תוכן עניינים

ילדים סופגים מהסביבה שלהם כל מה שקורה בה ממש מהרגע שבו הם נולדים. מהסיבה הזאת חשוב לספק לכל תינוק שנולד ולכל ילד שגדל את הסביבה הבריאה ביותר שאפשר להעניק לו על מנת שיגדל להיות אדם בוגר בטוח בעצמו, שמח בחלקו, כזה שיודע להבדיל בין טוב לרע ואט אט מבין טוב יותר את אופן הפעולה של העולם. למרות שכל הורה ירצה את הטוב ביותר עבור הילד שלו – אין ספק שלא תמיד זה קל ופשוט ויש לא מעט סיטואציות שנוצרות ובגינן דרך גידול הילדים לא מסתדר בדיוק כפי שההורים רצו או ציפו. אף פעם אי אפשר לדעת מה צופן העתיד ואיך הדברים יתגלגלו וגם ללא כוונה ישירה הילד עלול להיות חשוף למצבים בעייתיים ולא נעימים – מה שישפיע עליו ועל הדרך שבה הוא יגדל ויראה את העולם.

 

הפרעות נפשיות בקרב ילדים צעירים

הנושא של הפרעות נפשיות לא שמור רק לעולם המבוגרים וילדים, גם צעירים, בהחלט עלולים לחוות חוויות קשות אשר ישפיעו עליהם ויגרמו להם להפרעות נפשיות, בין אם לטווח קצר ובין אם לטווח ארוך. על מנת גם לאבחן את המצב או את התופעות שהילד חווה וגם לקבל המלצה לטיפול והתמודדות נכונים צריך לפנות אל מי שיש לו התמחות בתחום של עבודה בחינוך, טיפול אישי או נפשי וכמובן יש לו ניסיון באבחון בקרב ילדים, מה שעלול להיות מאתגר יותר מאשר אבחון של הפרעות נפשיות בקרב אנשים בוגרים, למשל. בעוד אנשים בוגרים מכירים טוב יותר את העולם ויודעים להבין שיש בעיה כזאת או אחרת – הרי שהילדים לא בהכרח יבינו שיש בעיה ולכן האבחון שלהם יהיה מורכב ומאתגר יותר. אנשי חינוך שממילא מקיפים את הילד כמו מורה, גננת או יועצת בבית הספר יוכלו להבין מה עובר על הילד וכך להרים דגל על כך שצריך להפנות אליו תשומת לב ולהבין בדיוק מה קורה איתו.

 

החשיבות של התמודדות נכונה

לכל אנשי החינוך והטיפול תהיה מטרה אחת והאי לעזור לילד להתמודד הכי טוב שאפשר עם המצב שנוצר על מנת שיהיה לו הכלים להבין מה קורה לו או מה עובר עליו וכמובן להסתדר עם ההפרעה שהוא חווה. המטרה תמיד תהיה הפיכתו של הילד עם הזמן לאדם בוגר אחראי שמסוגל לנהל חיים עצמאיים בצורה שקולה והגיונית ולכן על זה יינתן הדגש גם בעת האבחון וגם בעת קביעת הטיפול שיהיה הכי מתאים לכל ילד באופן אישי. גם אם מדובר בשני ילדים שסובלים מאותה הפרעה – אין ספק שכל אחד מהם יתמודד איתה אחרת ולא בהכרח אותו הטיפול הנפשי יהיה נכון ומתאים לשניהם. מכאן החשיבות של אבחון אישי מדויק והתאמת טיפול.

WhatsApp
Facebook
Twitter
LinkedIn
הנקראים ביותר

פגיעה במערכת העצבים

מערכת העצבים היא אחת מהמערכות החשובות ביותר בגוף האדם ויש לה ממשקים עם כל האיברים הפנימיים כמעט. היא חולשת על פני כל

פרסום כתבה באתר

דילוג לתוכן