הפרעות נפשיות – חשוב לזהות ולטפל

תוכן עניינים

הפרעות נפשיות – כשמן כן הן. אלו הפרעות הקשורות לנפש האדם, מהן עלולים אנשים יכולים לסבול. ברוב המקרים, הן משקפות הפרעה לתפקוד שנחשב לנורמלי ונורמטיבי, ויבואו לידי ביטוי במצוקה גדולה שיחוש אותו אדם.
ישנם לא מעט מקרים, בהם הידיעה על עצם קיומה של הפרעה נפשית כלל לא מובנת מאליה. במקרים כאלו, לוקח זמן עד שיש אבחון ברור ומסודר, המצביע על הפרעה ספציפית. לאחר שיש אבחנה שכזאת, אין ספק שקל יותר לגשת למלאכת הסיוע והטיפול הקונקרטי.
הפרעה נפשית עשויה גם להופיע בתגובה לאירוע משמעותי, אותו אדם חש או חווה. לדוגמא, אובדן של אדם קרוב. גם כאן, ניתן לשים לב בעיקר לשינוי בהתנהגות, או בסטייה ממה שנחשב למקובל חברתית. ברוב המקרים, כך מבינים שיש בעיה. ממקום זה, יתחיל הבירור אודות מציאת הפתרון.

הפרעות נפשיות

למי פונים כדי להתמודד עם הפרעות נפשיות?

במידה ומתעורר החשש שאדם זה או אחר מתמודד עם עניין נפשי לא פתור, או שהתנהגותו מתחילה להיות חריגה – אין להתמהמה. יש לפנות אל איש מקצוע מתחום בריאות הנפש, לצורך בירור מעמיק. איש מקצוע זה יהיה פסיכולוג או פסיכיאטר, הבקיא בנוגע להפרעות בנפשו של אדם. על סמך מסירת עדות, או שיחה עם אותו אדם, יהיה עליו להעריך באם אכן מדובר בהפרעה נפשית כלשהי.

דרכי הטיפול תהיינה מגוונות ושונות: ייתכן ושיחות עם איש המקצוע יסייעו לפתור את הבעיה, היות וידוע שעצם ההבעה בעל פה של מצב בעייתי יכולה לשחרר את הנפש ולהביא הקלה גדולה. במקום או בנוסף, ייתכן שיהיה צורך בטיפול תרופתי, או שמא כל המשפחה תיתן תמיכה לטיפול מסוג זה או אחר. איש המקצוע יוכל לכוון בדיוק לטיפול הנכון והמתאים ביותר.

WhatsApp
Facebook
Twitter
LinkedIn
הנקראים ביותר

מה צריך לדעת על פסיכוזה?

פסיכוזה היא תופעה מעולם הפסיכיאטריה והיא למעשה מתארת מצב שבו אדם זה או אחר מאבד אחיזה במציאות ומתנהג לא רק בצורה שאינה

פרסום כתבה באתר

דילוג לתוכן