תחומי ההתמחות של אורולוג אונקולוג

תוכן עניינים

אורולוג אונקולוג הוא רופא מומחה בתחום האורו אונקולוגיה. המומחיות של אורולוג אונקולוג היא בגילוי, טיפול וכמובן מניעת מחלות וגידולים סרטניים במערכת השתן ובמערכת הרבייה הגברית. אורולוג אונקולוג מתמחה בגידולים ספציפיים כמו למש סרטן בערמונית, סרטן באשכים, סרטן בדרכי ובכיס השתן. בחירת אורולוג אונקולוג צריכה להיעשות על בסיס רמת המקצועיות, הניסיון והכימיה שנוצרת ביניכם לבין הרופא.

באילו טיפולים מתמחה אורולוג אונקולוג?

מומחה באורולוגיה שהוא גם אונקולוג מתמחה במגוון של בדיקות המאפיינות גידולים סרטניים כמו למשלו ביופסיה של הערמונית, ציסטוסקופיה של שלפוחית השתן, בדיקת ביופסיית ערמונית בשיטת פיוז‘ן ועוד. במידת הצורך ינקוט האורולוג אונקולוג בגישות ניתוחיות שונות כמו למשל כריתה רדיקלית של בלוטת הערמונית מה שמכונה גם ניתוח פרוסטטה במצב של ערמונית מוגדלת, כריתת ערמונית בעזרת רובוט במקרים בהם אין צורך בכריתה מלאה, ניתוחים אנדוסקופים לריסוק והסרת אבנים מהכליות או ממערכת השתן, טיפולים באמצעות לייזר, טיפולים פוקאליים, שחזורים וניתוחים נוספים המסייעים בהסרת גידולים באזורים שתיארנו לעיל.

בחירת אורולוג אונקולג

  1. התמחות – חשוב לבחור רופא עם ההתמחות והמומחיות בהתאם לבעיה הרפואית ממנה אתם סובלים. מומלץ לבחור רופא אורולוג שהוא גם מנתח (לניתוחים כגון ניתוח ערמונית, למשל) וגם מומחה באורולוגיה אונקולוגית במרכז רפואי ידוע ומוכר.
  2. ניסיון ומקצועיות – כדאי לבדוק המלצות מאנשים שאתם מכירים או לבדוק מידע ברשת האינטרנט.
  3. זמינות- במקרים דחופים, הדבר האחרון שאתם רוצים הוא להמתין כמה שבועות לעתים אפילו כמה חודשים ולכן כדאי לבחור גם רופא זמין שיספק לכם מענה וישלח אתכם לבדיקות במידת הצורך.
  4. טכנולוגיה- היום התחום נחשב למאוד מתקדם בהיבט הטכנולוגי ויכול מאוד להיות שאם אתם צריכים התערבות כירורגית, פתרונות חדשניים יכולים לקצר לכם תהליכים, למנוע כאב ואפילו תסמיני או פגיעה במערכת או באיבר שבהם יש את הגידול ולכן השיטות והמכשור שבאמצעותם הרופא עובד יכולים להוות פקטור מכריע בבחירה שלכם.
  5. כיסויים – לפני שאתם מבצעים את הבחירה מומלץ לבדוק גם לגבי הכיסויים שמגיעים לכם מביטוח קופת החולים ומהביטוח הפרטי במידה ויש לכם.
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הנקראים ביותר

תסמינים שמחייבים בדיקת עיניים

מערכת הראייה הינה מורכבת מאוד והעיניים שלנו נחשבות לאיבר סופר רגיש. בשונה מאיברים אחרים בגוף, כאן יש חשיבות מאוד גבוהה לאבחון מוקדם

מהם המים הכי בריאים לשתיה?

בעשור האחרון חלה עליה גבוהה בנוגע לחשיבות לגבי שמירה על הבריאות שלנו. עוד ועוד ישראלים הצטרפו למעגל הכושר ואימצו לעצמם סוג של

פרסום כתבה באתר

דילוג לתוכן