מחלות עיניים בילדים – מתי צריך לדאוג?

תוכן עניינים

שמדובר בילדים שלנו, רובנו מנסים להישאר כל הזמן עם ה“אצבע על הדופק“ ולשים דגש רב על הבריאות שלהם. מחלות עיניים בילדים ובכלל בעיות ראייה אצל ילדים כוללות מגוון של מצבים, חלקם מולדים. אחד הדברים הכי חשובים שמדובר בעיניים הוא איתור ואבחנה מוקדמת של הבעיה המסייע לטפל במצב כמה שיותר מהר. זו הסיבה שקיימת המלצה רפואית לבצע בדיקת עיניים אצל רופא עיניים לכל ילד עד גיל שנה, ובהמשך אחת לשנה.

 

אילו סימנים מקדימים מחייבים בדיקת עיניים אצל ילדים?

כאשר הילד מכווץ את העיניים שלו ומנסה למקד את הראייה, כאשר הוא מרצד, מטה את הראש, סוגר עין אחת בכל פעם, משפשף לא מעט את העיניים, מקרב חפצים בצורה דרסטית לעיניים כדי לראות אותם, מתקרב לטלווזיה או לא רואה טוב מהלוח שיש בכתה, חשוב לשים לב ולגשת במהרה לבדיקת עיניים. יש סוגים שונים של מחלות עיניים אצל ילדים כמו למשל מחלות רשתית, קטרקט ירוד, מחלה המכונה ניסטגמוס שזו בעצם תנודה בלתי רצונית של העיניים ומצבים נוספים כמו עין עצלה ופזילה.

יש מצבים שניתן לפתור בטיפול יחסית פשוט ובגילאים מוקדמים יחסית, אך יש גם מחלות גנטיות ומחלות שמשפיעות על מערכת הראייה באופן ישיר או עקיף ולא תמיד ניתן לטפל במחלה עד להחלמה מלאה שלה. כלומר, יש מצבים בהם המצב הרפואי ילווה את הילד למהלך כל חייו. למשל, ילדים שנולדים לבקנים סובלים מליקוי בראייה והפגיעה כוללת בין השאר חוסר של פיגמנטים בקשתית וגם ברשתית, סינוור במצבי אור, פזילה, ריצוד, ירידה בחדות של הראייה ועוד.

לסיכום, הראייה שלנו חשובה כבר מגיל לידה ולכן חשוב לבדוק בצורה מעמיקה את עיניהם של ילדנו, להיות במעקב רפואי אצל רופא מומחה ולטפל במידת הצורך.

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

הנקראים ביותר

טיפול טבעי בהפרעת קשב וריכוז

בין עם הילד שלכם סובל מהפרעת קשב המשלבת היפרקאקטיביות ובין אם לא, ממחקרים עולה כי הגורם המרכזי להיווצרות הפרעות קשב וריכוז הוא

עישון קנאביס – כל מה שלא ידעתם

אחד הצמחים הנחקרים ביותר בעולם הן בתחום הרפואי והן בתחומים אחרים כמו התמכרות, השפעות קוגנטיביות ועוד הוא הקנאביס. רוב האנשים יודעים כי

מים מינרלים או מי ברז? 

מים הם החיים. בלי מים אנחנו לא יכולים לחיות ולמעשה רוב הגוף שלנו מורכב ממים. בעשור האחרון חלה עלייה של ממש במודעות

פרסום כתבה באתר

דילוג לתוכן