בית ספר לילדים עם בעיות רגשיות

תוכן עניינים

הכירו אותו מקרוב: בית ספר לילדים עם בעיות רגשיות

יש כמה סימנים שיכולים להעיד על בעיות רגשיות אצל ילדים כמו למשל פסיביות או אי שקט, תלות קיצונית בגורמים חיצוניים, בעיות חברתיות, קושי להשתלב במסגרות, סירוב לשתף פעולה עם דמות מוסמכת, התפרצויות זעם, ועוד. אחד הפתרונות החינוכיים היעילים הוא לשלב את אותם ילדים במסגרת כמו בית ספר לילדים עם בעיות רגשיות.

 

מה מיוחד בבית ספר לילדים עם בעיות רגשיות?

מסגרות אלה מתאימות לילדים אשר אובחנו עם קשיים רגשיים ועברו סוג של תהליך השמה לבית ספר לחינוך מיוחד. הדבר הראשון שמאפיין בתי ספר לילדים עם בעיות רגשיות הוא הצוות. כלומר, הצוות כולל מורים מקצועיים, מדריכי חוגים, פסיכולוגים, רופא פסיכיאטר, תראפיסטים, מטפלים ומורים אשר למדו חינוך מיוחד.

תכנית הלימודים משלבת מגוון של מקצועות טיפולים כמו אמנות, תנועה טיפולית, דרמה ומוסיקה, טיפול באמצעות בעלי חיים ועוד. בשונה מבתי ספר רגילים בהם לומדים עד השעה 13:00, בדרך כלל בבתי ספר המטפלים בילדים עם בעיות רגשיות תכנית הלימודים היא עד 16:00. כמובן שיש בתי ספר שמספקים תכנית קבועה כולל שינה כמו פנימיות נוער בסיכון, או פנימיה טיפולית, למשל. הכיתות הן כיתות קטנות של בין 6-12 תלמידים בהן קיים ליווי צמוד של מחנך ומדריך. בתכנית החינוכים יש שילוב של מגוון לימודי העשרה כמו מחשבים, מוזיקה, ג‘ודו, שחיה, פינת חי, חוג גינון, בישול ועוד.

 

מה המטרה של בית ספר לילדים עם בעיות רגשיות?

מכיון ומדובר בילדים החווים קושי וזה לא משנה עם הקושי נוצר מהסביבה או מהבית, אם הילד חווה גירושים, מוות של אדם קרוב או אלימות במשפחה זה פוגע בו באופן ישיר. לכן, המטרה של התכנית היא קודם כל לתת לו את המקום שלו, לתת לו את התחושה שיש מי שתומך בו, שנמצא שם בשבילו, מישהו שמאמין ומלווה אותו לאורך כל הדרך וכך בעצם לחזק אותו.

מחפשים טיפול רגשי תומך לילדים? לחצו >> טיפול רגשי לילדים

 

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

4 תגובות

 1. שלום,
  יש לי 2 ילדים בני 8,9 עם בעיות רגשיות והתקפי זעם, חוסר מוטיבציה לימודית ועוד..
  אני בתהליך גירושין כבר שנתיים כאשר האב מסיט את הילדים עלי .
  הילדים זקוקים להמון עזרה
  אני גרה בכפר יונה

 2. שלום לבני יש בעיות רגשיות חברתיות, הוא הובחן אל הספקטרום האוטיסטי בתפקוד מאוד גבוהה, גם יש לו ליקוי למידה.
  קצת אליו: הוא מאוד חברתי(אין לו כמעט חברים), מאוד אוהב חיות וטבע, הוא אומן (מפסל ומנגן בגיטרה וקצת בפסנטר), איפה שאנחנו גרים אין בית ספר שמתאים לו.
  הוא הולך לתיכון יחיד שיש לנו כאן במצפה רמון.
  רציתי לדעת האם יש ביתי ספר תיכונים טובים משולבים אם חינוך מיוחד ואומנויות באיזורים כמו באר שבע או ירוחם או בכלל בדרום?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

הנקראים ביותר

טיפים לשיפור חיי המין

מכירים את זה שבהתחלה היחסים הזוגיים שלכם סוערים, מרגשים, מלאי תשוקה וככה גם חיי המין נראים? ככל שהמערכת הזוגית מתקדמת, השגרה נוטה

פרסום כתבה באתר

דילוג לתוכן